Yerel seçim takviminin açıklanmasıyla birlikte, AKP’li belediyelerde yolsuzluk ve borçlanmalar da açığa çıktı. Halkların Demokratik Partisi (HDP) tarafından 2014 yılında kazanılan ve  Aralık 2016’dan Mart 2019 yılına kadar kayyum atanarak yönetilen, ardından da 2019 seçimlerinde AKP’li Mustafa Gültak yönetimine geçen Akdeniz Belediyesi de taşınmazlarının devri ile karşı karşıya. AKP’li Gültak yönetimindeki Akdeniz Belediyesine  ait 61 dönüm taşınmaz, Sosyal Güvenlik Kurumu’na (SGK) olan 72 milyonluk borca karşılık SGK’ye devretme yetkisi verildi. Konuya dair teklif Akdeniz Belediyesi Ocak Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nda görüşüldü. Önerge, AKP ve MHP oylarıyla kabul edildi. 

Patnos'ta arazi yangını: Yüzlerce dönüm ekili alan küle döndü Patnos'ta arazi yangını: Yüzlerce dönüm ekili alan küle döndü

SAĞLIK OCAĞI, OKULLAR VE CAMİLER DEVREDİLDİ

Akdeniz Belediyesinin 18 ay boyunca ödemediği 72 milyon prim borcuna karşılık 14 taşınmaz SGK’ye devredilirken, bunların arasında okul, cami ve sağlık ocakları da yer aldı. Karara göre Akdeniz Mahallesine bağlı Iğdır Köyü’nde bulunan 115 metrekarelik sağlık ocağı, Nusretiye Mahallesi’nde bulunan 2 bin 88 metrekarelik cami, Civanyaylağı mahallesinde bulunan 2 bin 449 metrekarelik cami, Teke mahallesinde bulunan 16 bin 898 metrekarelik okul alanı, Bekirde Mahallesi’nde bulunan 4 bin 557 metrekarelik okul binası, Burhan mahallesinde bulunan 4 bin 912 metre karelik okul binası, Civanyayla mahallesinde bulunan 14 bin 854 metrekarelik okul binası, Nacarlı mahallesinde bulunan 637 dönümlük cami ve Bekirde mahallesinde bulunan bin 65 metrekarelik cami ve muhtarlık binası SGK devredildi.