AKP  ve Milliyetçi Hareket Partisi’nin MHP içerisinde yer aldığı Cumhur İttifakı’nın iş birliği yapacağı iller açıklandı.

Açıklanan listeye göre 2024 yılının mart ayında yapılacak yerel seçimlerde AKP  ve MHP, bazı illerde tek aday bazı illerde de kendi adayıyla yarışacak.

MHP'nin AKP 'yi destekleyeceği iller

MHP’nin AKP ’nin adayını destekleyeceği iller Adıyaman, Ağrı, Ardahan, Artvin, Batman, Bilecik, Bingöl, Bitlis, Burdur, Çanakkale, Çorum, Edirne, Giresun, Hakkari, Iğdır, Kırşehir, Muş, Rize, Siirt, Sinop, Şırnak, Dersim. Yalova ve Zonguldak olarak açıklandı.

AKP 'nin MHP'yi destekleyeceği iller

AKP  ise 5 ilde MHP’nin adayını destekleyecek. Bu iller Erzincan, Bartın, Kars, Kırklareli ve Osmaniye olarak belirlendi.

Metropoll'ün son seçim anketi: İstanbul'da AKP düştü, CHP ve DEM Parti yükseldi Metropoll'ün son seçim anketi: İstanbul'da AKP düştü, CHP ve DEM Parti yükseldi

Partilerin kendi adaylarıyla yarışacağı iller

AKP  ve MHP, 22 ilde ise kendi adaylarıyla seçime dahil olacak. Bu iller Afyonkarahisar, Aksaray, Amasya, Bayburt, Bolu, Çankırı, Düzce, Elazığ, Gümüşhane, Isparta, Karabük, Karaman, Kastamonu, Kırıkkale, Kilis, Kütahya, Nevşehir, Niğde, Sivas, Tokat, Uşak ve Yozgat olarak belirlendi.