31 Mart yerel seçimlerinin ardından, Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Agirî Belediyesi'nin yeni eşbaşkanları Hazal Aras ve Mehmet Akkuş, kazandıkları zaferin resmiyet kazanmasının ardından Ağrı İl Seçim Kurulu Başkanlığı'ndan mazbatalarını aldı. Yüzde 51,07'lik bir oy oranıyla belediyeyi kazanan Hazal ve Mehmet, seçim zaferinin ardından halka verdikleri sözleri yerine getirmek için ilk adımı attı. 

YRP’li başkanın ilk icraatı aile sitesinin önünü mıcırlama oldu YRP’li başkanın ilk icraatı aile sitesinin önünü mıcırlama oldu

‘Hak mücadelemizi sürdüreceğiz’

Mazbatalarını aldıktan sonra kurul önünde halka seslenen Eşbaşkan Hazal Aras, mazbatayı almanın verdiği buruk sevinci ifade ederken, Wan ve diğer kentlerde yaşananlara dikkat çekti. Hazal, “Değerli halkımız az önce mazbatamızı teslim aldık. Fakat buruk bir sevinçle aldık. Biliyorsunuz Wan ve diğer kentlerimizde sorunlar çıktı. Wan’da yaşanan bir hak ihlalidir, hak gaspıdır. Ve bir demokrasi ayıbıdır. Bu hem Türkiye açısından hem Avrupa ve hem de bütün dünyanın kamuoyu nezdinde düşürülüşüdür. Wan ve diğer kentlerimiz için hak mücadelemizi sürdüreceğiz” şeklinde konuştu.