Meclis Başkanlığınca Anayasa ve Adalet Karma Komisyonuna sevk edilen, dokunulmazlıkların kaldırılması istemiyle hazırlanmış fezleke sayısı 733'e ulaştı. Yasama Dokunulmazlığının Kaldırılması Hakkında Cumhurbaşkanlığı Tezkereleri, Meclis Başkanlığınca "Gelen Kağıtlar" listesinde yayımlanarak Karma Komisyona havale edildi.

Hazırlanan 733 fezlekeden 512'si, Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (HEDEP) milletvekilleri hakkında. HEDEP milletvekillerinin fezlekeleri 'örgüt üyeliği ile örgüt propagandası' suçlarını da kapsıyor.

Metropoll'ün son seçim anketi: İstanbul'da AKP düştü, CHP ve DEM Parti yükseldi Metropoll'ün son seçim anketi: İstanbul'da AKP düştü, CHP ve DEM Parti yükseldi

Hakkında en çok fezleke hazırlanan isim ise HEDEP Mêrdîn Milletvekili Salihe Aydeniz. Aydeniz hakkındaki fezleke sayısı 97. 

İsnat edilen suç türlerine bakıldığında ise en çok 326 dosya ile 'örgütü propagandasından' fezleke bulunuyor. Bunun yanı sıra fezlekeler, 'suçu ve suçluyu övme, halkı kin ve düşmanlığa tahrik, Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu'na muhalefet, Türkiye Cumhuriyeti devletini ve hükümetini aşağılama, kamu görevlisine hakaret, örgüt üyeliği, Cumhurbaşkanına hakaret, tehdit ve iftira' suçlarını içeriyor.