İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, kendisinden önceki AKP’li bakanların döneminde yabancı uyuşturucu baronlarına, çete liderleri ve mensuplarına, suç örgütlerine yönelik yapılmayan bir operasyonu daha hazırlanan video eşliğinde duyurdu.

Yerlikaya’nın duyurduğuna göre 18 ülkede Interpol tarafından Kırmızı Bülten ve Difüzyon Mesajı (Acil Yakalama Mesajı) ile aranan 56 kişi yakalandı.

11 ilde düzenlenen operasyonlarda yakalanan kişilerin ABD, Almanya, Azerbaycan, BAE, Belarus, Fas, Filistin, Hindistan, İsrail, İran, Katar, Kazakistan, Moldova, Özbekistan, Rusya, Suudi Arabistan, Türkmenistan ve Ürdün uyruklu oldukları açıklandı.

Beylikdüzü'nde sahte reçete operasyonu: Üçü doktor 18 tutuklama Beylikdüzü'nde sahte reçete operasyonu: Üçü doktor 18 tutuklama

Yakalanan şahısların; suç örgütü üyeliği, uyuşturucu madde ticareti, kara para aklama saldırı, kalpazanlık, soygun, dolandırıcılık, göçmen kaçakçılığı, adam öldürme, fuhuş, hırsızlık, kaçakçılık, rüşvet, yolsuzluk ve sahtecilik suçlarından arama kayıtları olduğu tespit edildi.

Operasyonu duyuran Yerlikaya, “Hangi büyüklükte olursa olsun, hangi bülten ile aranırsa aransın, halkımızın huzurunu kaçıran uluslararası organize suç örgütlerine, zehir tacirlerine nefes aldırmayacağız. Hepsini tek tek kafesin içine koyacağız” mesajı verdi.