Türkkan: Bu ucube sistemin her türlü anayasa teklifine karşıyız

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin yeni anayasa çağrısını peşinen reddettiklerini söyleyen İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, “Biz bu ucube sisteme payanda olabilecek her türlü anayasa teklifine karşıyız” dedi.

Türkkan: Bu ucube sistemin her türlü anayasa teklifine karşıyız

İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan Meclis’te düzenlediği basın toplantısında gündeme dair konuştu. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin yeni anayasa çağrısına cevap veren Türkkan, “Bu yeni Anayasa taslağı ile alakalı AKP’den gelen ilk ses Naci Bostancı’dan geldi. Bostancı, ‘Keşke biz Cumhur İttifakı ortakları olarak, önce kendimiz böyle bir mutabakata varıp da kamuoyuna açıklasaydık’ diye serzenişte bulundu. Yani diyor ki ‘Sen kendi başına bunu yapamazsın. Beraber yapmalıydık’ mealen ben böyle okudum. Sayın Bahçeli’nin bu çağrısına peşinen söylüyorum, ‘Ret’ diyoruz. Türkiye’nin gerçek gündemini karartacak, Türkiye’de insanlar hastalıktan telef olmuş, ölüyor aşı bulamıyorsunuz, hastanelerde yer yok” dedi.

‘PEŞİNDEN REDDEDİYORUZ’

Türkiye’de insanların açlıktan intihar ettiğini belirten Türkkan, “Dış politikada Türkiye şamar oğlanına dönmüş. Siz bunları bahsetmeden, sadece kamuoyunun gündemini değiştirmek için ortağınızın bile, ağababanızın bile haberi olmayan bir anayasa taslak metni hazırlamış, biz peşinen reddediyoruz. Biz bu ucube sisteme payanda olabilecek her türlü anayasa teklifine karşıyız. Bu ucube sistem değişmeli öncelikle. İyileştirilmiş bir Parlamenter Sistem istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 04 Mayıs 2021, 17:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER