Pervin Buldan’dan Mansur Yavaş’a: Kimse sizin inşallahınıza kalmadı

Mansur Yavaş'ın Selahattin Demirtaş'ın serbest bırakılmasını isteyen bir vatandaşa "inşallah" yanıtını verdiği haberi belediye tarafından yalanlanmıştı. Yavaş'ı isim vermeden "inşallah bile demekten imtina eden" diye tarif eden Pervin Buldan, "Kimse sizin inşallahınıza kalmadı" ifadesini kullandı.

Pervin Buldan’dan Mansur Yavaş’a: Kimse sizin inşallahınıza kalmadı

CHP’nin Van’da düzenlediği “Belediye Başkanları Çalıştayı” için bu şehre giden Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın esnaf ziyareti sırasında HDP’nin tutuklu eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın serbest kalmasını isteyen bir vatandaşa “inşallah” yanıtını verdiği iddia edilmişti.

Ancak, “Yavaş Demirtaş’ın serbest kalmasına inşallah dedi” şeklinde yapılan haberler sonrası belediyeden konuya ilişkin açıklama gelmişti. Açıklamada Yavaş’ın Demirtaş’ın serbest kalması için değil, genel şikayetler ve istekler için “inşallah” dediği iddia edilmişti.

‘İNŞALLAH BİLE DEMEKTEN İMTİNA EDENLERİN KORKAK SİYASETİNE KARŞI…’

Partisinin haftalık grup toplantısında konuşan HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, isim vermeden Mansur Yavaş’ı eleştirdi. Buldan, “Bu tarihi süreçte, savaşın, ölümün, açlığın siyasetine, hak iradesinin rehin siyasetine, bunun karşısında ‘inşallah’ bile demekten imtina edenlerin korkak siyasetine karşı barışı, demokrasiyi, refahı hedefleyen HDP’nin onurlu siyasetinde hep birlikte buluşalım. Kimse sizin inşallahınıza kalmadı, maşallah bizim, halkımızın da bizim de sizin önünüze geçecek gücümüz de sözümüz de var, bu bize yeter artar” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER