Öztrak'tan Erdoğan'a: İş sorunu çözülmeden eş sorunu nasıl çözülecek?

POLİTİKA-'Madem devlet babadan bahsediyorsunuz, o zaman bu ülkenin evlatlarına iş bulmak zorundasınız.'

Öztrak'tan Erdoğan'a: İş sorunu çözülmeden eş sorunu nasıl çözülecek?

CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak, partisinin genel merkezinde basın toplantısı düzenledi.

Öztrak, gençlerin evlenmediğinden yakınan AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'a yanıt verdi.

"Eli doğru dürüst ekmek tutmayan gençler nasıl evlenecek? Bunu soran yok. İş sorunu çözülmeden eş sorunu nasıl çözülecek?" diyen Öztrak, "Madem devlet babadan bahsediyorsunuz, o zaman bu ülkenin evlatlarına iş bulmak zorundasınız. 'Herkese iş bulmak zorunda değiliz' dediniz. İş bulma mecburiyetinde değilseniz bu evlenme evlenmeme işlerine karışmayacak, susacaksınız." ifadelerini kullandı.

Öztrak'ın konuşmasından satır başları şöyle:

"Kriz nedeniyle yerel ve ulusal basında 300'den fazla dergi ve gazete yayın hayatına son verdi. Ucube tek adam rejimi en çok özgür basına darbe vurmuştur. Hangi uluslararası karşılaştırmaya bakarsak bakalım basın özgürlüğü ciddi şekilde gerilemiştir.

İŞSİZLİK RAKAMLARI

Ekonomi hatalı politikalar sonucunda son derece kırılgan hale gelmiştir. İflaslar alıp başını gitmekte, millet borç yükü altında ezilmektedir. Saray mutfaktaki boş tencereleri görmemektedir.

Yapışkan çift haneli işsizlik, saray damadının arkadaşının yönettiği TÜİK tarafından makyajlanan verilerle artık gizlenememektedir. İşler düzelmeye başlamışsa neden TÜİK'in verilerine göre insanlarımız iş aramaktan vazgeçiyor?

Bu rakamları ne matematikle izah edebiliriz, ne de akılla açıklayabiliriz. Çalışma çağına gelen insanlar neden iş aramıyor? Acaba iktidarı mahcup etmemek için mi? TÜİK artık kantarın topuzunu iyice kaçırmaya başlamıştır. Makyajla iş arayanların sayısını indir, işsiz sayısı 4 milyon 806 bin yerine, 4 milyon 396 bin olsun. Artık TÜİK'in verilerine güvenmek mümkün değil.

ERDOĞAN'A TEPKİ

Eli doğru dürüst ekmek tutmayan gençler nasıl evlenecek? Bunu soran yok. İş sorunu çözülmeden eş sorunu nasıl çözülecek? Madem devlet babadan bahsediyorsunuz, o zaman bu ülkenin evlatlarına iş bulmak zorundasınız. "Herkese iş bulmak zorunda değiliz" dediniz. İş bulma mecburiyetinde değilseniz bu evlenme evlenmeme işlerine karışmayacak, susacaksınız.

3-5 yandaş için milletin sınırlı kaynaklarını heba ettiniz. İşsizlikle makyajlı gerilemenin sürmesi artık mümkün değil. Boş bir kibirin yönettiği ülkemiz her alanda duvara çarpıyor.

Devlette liyakatın yerini sarayın kibirlisine sadakat aldı. Bürokrasi çalışmıyor, işler hesapsız gidiyor.  

Bütçede artık kaynak bitti. Yeni vergiler geliyor, bunlardan biri değerli konut vergisi. Vatandaştan tepki gelince de bu uygulamanın da erteleneceğini öğreniyoruz. Biz CHP olarak bu son 3 verginin adil olmadığı gerekçesiyle AYM'ye başvurduk. GSS borcunu ödeyemeyen yurttaşlarımız sağlık hizmetinden yararlanamayacaktı. Yine bir Cumhurbaşkanlığı kararıyla bu uygulamayı ertelediler."

Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2020, 17:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER