Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a: Yönetme gücünü kaybettin, sandığı getir

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MYK toplantısı ardından AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'a “yönetme gücünü kaybettin” diyerek, erken seçim çağrısı yaptı.

Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a: Yönetme gücünü kaybettin, sandığı getir

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, olağanüstü Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısı ardından basın açıklaması yaptı. Fakir fukaranın çocuklarının açlığa mahkum edileceği bir noktaya gelindiğini söyleyen Kılıçdaroğlu, “Açlık fakirin kapısında. İnsanlar çocuklarını doyuramayacaklar” dedi.

İsrafın diz boyu olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, “Yolsuzluk yapanları bırakın engellenmeyi devletin en önemli kurumlarının başına getirdiler. Böyle bir tabloyu vicdanı olan herhangi bir vatandaş kabul edebilir mi?  Bütün bu tabloların tek sorumlusu kifayetsiz, kibirli Erdoğan’dır. Kibrini yenememiştir, kibrine teslim olmuştur” diye konuştu.

‘TL KAYBEDİNCE ERDOĞAN MEMNUN OLUYOR’

Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti: “Ne dış mihrakı kardeşim? Dışarıdan kimliği belirsiz 13 milyar dolar para geldi, kimin parasıydı bu para? Dış mihraklar hangileri çık söyle. Milleti kandıracağını sanıyor. Millet artık bu numaraları yemiyor. Vatandaş cebindeki paraya, elektrik faturasına bakıyor. Her gelenin aldattığı bir adam Türkiye Cumhuriyeti devletini yönetebilir mi? Sen çocuk musun? Bütün vatandaşlarıma seslenmek isterim. Erdoğan ve şürekasının tek hedefi vardır, Türkiye’yi fakirleştirmek.  Türk Lirası ne kadar pul haline gelirse Erdoğan o kadar memnun oluyor, çünkü dolar baronlarına hizmet ediyor. Bankada doları olan köşeyi dönüyor. Bir günde yüzde 20-25 kâr elde ettiriyor. Kime hizmet ettiği belli.”

‘KENDİNE LONDRA’DA YER Mİ YAPTIN’

Erdoğan’a “Beyefendi sen kendine New York’ta, Londra’da mı yer yaptın” diye soran Kılıçdaroğlu, “Biz bu ülkede oturacağız. Dünyalıklarını nerede yaptığı, dolarlarını da, Man Adası’nı da çok iyi biliyorum.  Sen Türkiye’yi birilerine peşkeş çekiyorsun, biz buna isyan ediyoruz. Yaptığı tam bir deliliktir, zırvalıktır.  Koskoca Türkiye Cumhuriyeti devletinin bütün birikimlerini değersizleştireceksin. Satmaktan bıkmadın mı sen! Allah rızası için üzerine bir şey ilave et. Bu ülkenin onuru var ya, parası var ya, onu bile sattın sen” diye konuştu. 

SANDIK ÇAĞRISI

Kılıçdaroğlu, “Bütün bu olayları yaratan temel unsur yanlış siyasettir. Sorunu aşmanın yolu da siyasettir. Milletin iradesine başvurarak aşacağız. Erdoğan şahsım hükümetine ve şürekasına sesleniyorum: Milletten, sandıktan, demokrasiden neden korkuyorsun? Yönetme gücünü kaybettin, milletten korkma, sandığı getir" dedi.

Kılıçdaroğlu, erken seçim talebinin sadece CHP’nin değil toplumun talebi olduğunu söyledi.

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2021, 17:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER