Gelecek Partisi Sözcüsü Serkan Özcan: "Hepsi iftira, Cevap hakkı istiyoruz"

Gelecek Partisi Sözcüsü Serkan Özcan, İçişleri Bakanı Soylu'nun Ahmet Davuoğlu ile ilgili iddiaları ile ilgili "Soylu kendini kurtarma derdinde. Hepsi iftira. Cevap hakkı istiyoruz" dedi.

Gelecek Partisi Sözcüsü Serkan Özcan: "Hepsi iftira, Cevap hakkı istiyoruz"

Gelecek Partisi Sözcüsü Serkan Özcan, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ile ilgili "Bir ara sayın Davutoğlu'nun tam anlamıyla dengesi kayboldu, 'Hepinizin odalarında neler konuştuğunu dinletiyorum ve biliyorum' dedi. 7 Haziran 2015-1 Kasım 2015 arasındaki süreci anlatıyorum" ifadelerine ilişkin "Soylu kendini kurtarma derdinde. Hepsi iftira. Cevap hakkı istiyoruz." paylaşımı yaptı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun açıklamasına da sosyal medya hesabından paylaşım yapan Gelecek Partisi Sözcüsü Serkan Özcan "Süleyman Soylu hesap vermek yerine kendini kurtarma, gündemi saptırma derdinde. Sayın Genel Başkanımız hakkındaki tüm iddiaları, yalan ve iftiradır. Aynı kanalda, aynı gazeteciler ile Sn.Davutoğlu’nun yarın akşam cevap hakkını kullanmasını talep ediyoruz. @HaberturkTV @kubrapc" dedi.

SOYLU: "DAVUTOĞLU HEPİNİZİN ODALARINIZDA NE KONUŞTUĞUNUZU TEK TEK BİLİYORUM VE DİNLETİYORUM' DEDİ" 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Habertürk'teki yayında "Yıl 2015, Ahmet Davutoğlu genel başkan. 7 Haziran seçimleri gelmeden önce bir MYK toplantısında biz HDP ile bir anayasa yapabiliriz diye bir cümle çıktı ağzından. Hepimiz şaşırdık... Bu arada ne oldu. Sayın Davutoğlu ve ekibi CHP ile AK Parti'nin iktidarı için canhıraş bir mücadele yaptı. Bir kısım arkadaşlar bunun doğru olmayacağını, bunun Türk siyasetinin de doğasına aykırı olduğunu. Türkiye'yi başka bir tarafa getirebileceğini ortaya koyduk. Bir taraftan CHP ile iktidar kurabileceğini inanan birisi bir yandan HDP ile anayasa yapabileceğine inanan birisi. Peki dert ne? Recep Tayyip Erdoğan. Bir ara Sayın Davutoğlu tam anlamıyla dengesi kayboldu. 'Hepinizin odalarınızda ne konuştuğunuzu tek tek biliyorum ve dinletiyorum' dedi. MYK üyelerine söyledi. 'Neler söylediğinizi biliyorum' dedi. Ve biz donduk. Arkadaşlarla birbirimize baktık. Bunun ne anlama geldiği açık ortada. Daha sonra çeşitli dedikodular çıktı, fiziki takibin yapıldığı yönünde ama karineye ulaşamadık" ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 25 Mayıs 2021, 01:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER