DEVA Partisi'nden erken seçim çağrısı: Bu iktidara seslenmek artık anlamsız

DEVA Partili Yeneroğlu: Eğer içlerinde zerre kadar ülke sevgisi kaldıysa bir an önce seçim kararı alırlar ve millete daha fazla çektirmezler.

DEVA Partisi'nden erken seçim çağrısı: Bu iktidara seslenmek artık anlamsız

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, Meclis'te gündemdeki gelişmelere ilişkin basın toplantısı düzenledi. Türkiye'nin, tarihinin en büyük ekonomik krizlerinden birini yaşadığını belirten Yeneroğlu, iktidarın ekonomi politikaları sayesinde vatandaşın her geçen gün yoksullaştığını belirtti.

AKP hükümetinin hiçbir tavsiyeyi dikkate almadığını ifade eden DEVA Partili Yeneroğlu, yaşananların nedeninin yönetim krizi olduğunu söyledi. "Gelinen noktada yaşadığımız derin ekonomik kriz bir yönetim krizinin sonucu ve kriz sebebiyle tüm toplumda büyük bir endişe hakim” diye belirten Yeneroğlu, döviz krizinin ilk dar gelirli yurttaşları vurduğunu dile getirdi.

'İLK GARİBANI VURUYOR'

“Piyasada hiçbir şeyin fiyatı belli değil. Doların nerede duracağını kimse kestiremiyor. Döviz kuruna bağlı enflasyon dalgası ilk olarak garibanı vuruyor” şeklinde konuşan Yeneroğlu, AKP iktidarına seslenmenin artık anlamsız olduğunu ifade etti.

'BU İKTİDARA SESLENMEK ARTIK ANLAMSIZ'

“Bu iktidara seslenmek artık anlamsız” diyen Mustafa Yeneroğlu, erken seçim yapılması gerektiğine işaret ederek “Eğer içlerinde zerre kadar ülke sevgisi kaldıysa bir an önce seçim kararı alırlar ve millete daha fazla çektirmezler” dedi.

Yeneroğlu, DEVA Partisi olarak ‘emaneti’ teslim almaya hazır olduklarını sözlerine ekledi.

NE OLMUŞTU?

Piyasalarda dün yaşanan deprem sonrası Ankara’da muhalefet kanadında hareketlilik yaşanmış, siyasi parti liderleri görüşmeler gerçekleştirmişti. Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ile CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ortak bir basın açıklaması düzenleyerek erken seçim çağrısı yapmıştı.

Kılıçdaroğlu “Bu ülke bizim ülkemiz, başka gidecek bir yerimiz yok. Dolayısıyla bir araya gelmeliyiz. Türkiye'yi bu karanlık kuyudan çıkarmalıyız. Cumhuriyet'in bütün deneyimleri var, buradan çıkılabilir. Seçim. Millete niye güvenmiyorsunuz ya? Neden kaçıyorsun? Türkiye en derin krizlerinden birini yaşıyor. Suçu dış güçlere atıyorlar. Türkiye bu kadar zayıf mı ya? Milli diyorlar, yerli diyorlar; bunlar ne yerlidir ne millidir. Bir insan kendinde olmadığı bir şeyi dillendirir. Bahçeli'ye seslenmek istiyorum: Yüreğinde bir damla millet sevgisi varsa, erken seçimin kapısını aç kardeşim” ifadeleriyle iktidar ortağı MHP’ye seslenmişti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER