DEVA Partisi: Halkımızın yaşadığı ağır sıkıntılar ile adeta alay ediyor

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı İbrahim Çanakcı gündeme ilişkin açıklamada bulundu.

DEVA Partisi: Halkımızın yaşadığı ağır sıkıntılar ile adeta alay ediyor

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı İbrahim Çanakcı, TÜİK’in açıkladığı Kasım 2020 dönemi istihdam verileri için, "İnsanlarımız avuçlarına ‘aş ve iş’ yazarak hayatlarına son veriyor. Buna mukabil, her bir vatandaşımıza insan onuruna yaraşır iş, gelir ve refah düzeyi sağlamakla yükümlü olan iktidar, halkımızın yaşadığı ağır sıkıntılar ile adeta alay ediyor" yorumunu yaptı.

Çanakcı, parti genel merkezinde yaptığı video açıklamada, "Bir yandan istihdam ve gelir kayıpları, diğer yandan artan vergi ve zamlar halkımızı ağır bir geçim sıkıntısı ve yoksullaşma içine sokmuştur" diye konuştu.Çanakcı, özetle şunları söyledi:

AĞIR BİR GEÇİM SIKINTISI

İşlerini ve gelirlerini kaybeden vatandaşlarımız ilave olarak her gün yağmur gibi yağan zam ve vergi baskısı altında yaşamaya mahkum edilmiştir. Fahiş fiyat artışı ile mücadele iddiası altında esnafı, pazarcıları, marketleri baskı altına alan iktidarın kendisi, kontrol ettiği vergi ve fiyatları artırmaktan geri durmuyor. Bir yandan istihdam ve gelir kayıpları, diğer yandan artan vergi ve zamlar halkımızı ağır bir geçim sıkıntısı ve yoksullaşma içine sokmuştur. 

KURU EKMEĞİ ÇOK GÖRÜYOR

Vatandaşlarımız pazarlardan ve çöplerden atık gıda toplar hale gelmiştir. İnsanlarımız avuçlarına ‘aş ve iş’ yazarak hayatlarına son veriyor. Buna mukabil, her bir vatandaşımıza insan onuruna yaraşır iş, gelir ve refah düzeyi sağlamakla yükümlü olan iktidar, halkımızın yaşadığı ağır sıkıntılar ile adeta alay ediyor. İktidar; halkımıza 'kuru ekmeği' bile çok görüyor. Temel ihtiyaçlarını bile karşılayamayan vatandaşlarımızın daha da azı ile nasıl yetineceğini ve atık gıdalarla nasıl yaşayacağını öğretmeye çalışıyor. Kendileri için saymakta zorlandığımız lüks araç ve özel uçak sahibi olmakta bir beis görmez iken, vatandaşımıza bir telefon sahibi olmayı dahi çok görüyorlar." 

Güncelleme Tarihi: 10 Şubat 2021, 18:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER