Demirtaş ziyareti için eleştirilen CHP’li Salıcı: İnsani bir ziyaretti

CHP'li Oğuz Kaan Salıcı, Demirtaş'ı cezaevinde ziyaretine ilişkin, "Hapisteki bir siyasi tutukluya yapılan insani bir ziyarettir. İnsani içerikli bir konuşmaydı" dedi.

Demirtaş ziyareti için eleştirilen CHP’li Salıcı: İnsani bir ziyaretti

CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, Edirne Cezaevi’nde tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ı ziyaretiyle ilgili açıklama yaptı. Salıcı, eleştirilere neden olan Demirtaş ziyaretini ‘insani bir ziyaret’ olarak nitelendirdi.

Hürriyet’ten Hande Fırat’a konuşan Salıcı, “Demirtaş ziyareti, hapisteki bir siyasi tutukluya yapılan insani bir ziyarettir. Osman Kavala ya da Müyesser Yıldız’a gitmemle aynı durum. İnsani içerikli bir konuşmaydı” ifadelerini kullandı.

Millet İttifakı ortaklarının bu ziyaretten rahatsız olup olmadığı sorusuna da yanıt veren Salıcı, “Biz başka bir siyasi partiyiz. Başka bir partiyi de CHP’lileştirmeye çalışmıyoruz” dedi.

‘İKTİDARIN KURGUSU CHP İLE HDP’Yİ YAN YANA GETİRMEK’

“İktidarın kurgusu CHP ile HDP’yi yan yana getirmek. Bu algıyı yaratmak” diyen Salıcı, “Bunu 2019’da yerel seçimlerde ‘Bu seçimler beka seçimi’ diyerek denediler. İstanbul’u kazandık, Türkiye’nin bekası tehlikeye mi girdi?” ifadelerini kullandı.

Salıcı, “HDP’nin PKK ile arasına mesafe koymaması CHP’yi rahatsız ediyor mu?” sorusuna ise şu yanıtı verdi: “Bu sorularla niye biz muhatap oluyoruz? Bu soruların bize sorulmasının nedeni iktidarın manipülasyonudur. Bu sorular HDP’lilere sorulmalıdır.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER