Bahçeli’den zam tesellisi: Mesele aç gezdik, tok gezdik meselesi değildir

"Müslümana karamsarlık haramdır" diyen Bahçeli ekonomiyle ilgili konuştu: "Mesele az yedik, çok yedik, aç gezdik, tok gezdik meselesi değildir. Bugün yoksa yarın olacaktır. Yeter ki Türkiye Cumhuriyeti egemenlik haklarıyla var olsun. Yeter ki Türk milleti ebediyete kadar yaşasın dursun."

Bahçeli’den zam tesellisi: Mesele aç gezdik, tok gezdik meselesi değildir

Partisinin grup toplantısında konuşan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Müslümana karamsarlık haramdır” dedi. Fiyat artışları, zamlar ve hayat pahalılığının gelip geçici olduğunu söyleyen Bahçeli, şöyle konuştu:

“Ekonomik sıkıntı varsa el birliği ile, inanç birliği ile yaparız hepsini aşarız. Mağduriyet yaşayan varsa günü geldiğinde devlet ve millet dayanışması ile hak ettiği sosyal ve ekonomik seviyelere mutlaka çıkartırız. Sabırla, metanetle geçmişimizden aldığımız ilham ve itibarla geleceğimizin çok daha iyi olacağını bilmek durumundayız.

‘YETER Kİ…’

Ters propagandalara aldırış edemeyiz, uçurumları kapatan köprülerin yıkılmasına sabır gösteremeyiz. Mesele az yedik, çok yedik, aç gezdik, tok gezdik meselesi değildir. Bugün yoksa yarın olacaktır, bugün eksikse yarın tamamlanacaktır. Yeter ki Türkiye Cumhuriyeti egemenlik haklarıyla var olsun. Yeter ki Türk milleti ebediyete kadar yaşasın dursun.

‘KİFAYETSİZ MUHTERİSLERDİR’ 

Fiyat artışları, zamlar, hayat pahalılığı hepsi gelip geçicidir. Dün böyleydi, bugün de böyledir, yarın da akıbet böyle olacaktır. Müslümana karamsarlık haramdır. Türkiye’nin zora girmesini siyasal rant olarak görenler tek kelimeyle kifayetsiz muhterislerdir.

‘HANGİ HAKLA TÜRKİYE’Yİ KÖTÜ GÖSTERİYORLAR’

Bunlar Türk milettinin ekmeğine, emeğine ve emanetlerine hasım olmuş meymenetsizlerdir. Biz bir tas hoşaf, kuru bir ekmek yiyerek Çanakkale’de direnmiş bir milletiz. Dangul dungul konuşan Kılıçdaroğlu ve zillet ittifakı neden bahsediyor? Türkiye’yi hangi hakla kötü gösteriyor?”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER