Altılı siyasi parti lideri yuvarlak masa etrafında üçüncü kez bir araya geldi

Altı siyasi partinin liderleri üçüncü kez bir araya geldi. Liderler buluşmasının üçüncüsü Demokrat Parti'nin ev sahipliğinde yapılıyor.

Altılı siyasi parti lideri yuvarlak masa etrafında üçüncü kez bir araya geldi

Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem hedefiyle yola çıkan altı siyasi partinin liderleri üçüncü kez bir araya geldi. Liderler buluşmasının üçüncüsü Demokrat Parti’nin ev sahipliğinde yapılıyor. İftar yemeğindeki buluşmanın, Demokrat Parti Genel Merkezi’ndeki, merhum cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın parti genel başkanı iken kullandığı makam odasında yapıldığı öğrenildi.

Altılı masanın gündemine daha önce üzerinde uzlaşılan parlamenter sisteme geçiş sürecinin yol haritası ile “seçim güvenliği” var.

Demokrat Parti Genel Merkezi’ne ilk olarak saat 19.18’de CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu geldi. Kılıçdaroğlu’nun ardından saat 19.22’de DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan ve hemen ardından da İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener parti genel merkezine ulaştı.

UYSAL, TÜM LİDERLERİ KAPIDA KARŞILADI

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, saat 19.30’da ve Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu da saat 19.33’te Demokrat Parti Genel Merkezi’ne geldi. Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal bütün liderleri kapıda karşıladı.

DP’nin Genel Merkez Binası, 1983 yılında kurulan Anavatan Partisi’ne (ANAP) aitti. ANAP Genel Başkanı Turgut Özal, 1989’da Cumhurbaşkanı olana dek bu binayı kullandı.

Güncelleme Tarihi: 24 Nisan 2022, 22:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER