Akşener'den garê açıklaması: O talimatı veren Erdoğan'dır

Akşener, Ankara'da Keçiören Subayevlerindeki Tüm Özel Halk Otobüsleri Toplanma Noktasını ziyaret etti.

Akşener'den garê açıklaması: O talimatı veren Erdoğan'dır

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 13 kişinin öldüğü Garê operasyonu açıklaması için, "Erdoğan, ‘sorumlu benim’ demiş, doğru. Sorumlu, siyasi irade olarak o talimatı veren Erdoğan'dır. O da zaten itiraf etmiş, sorumluluğu almış" dedi.

Akşener, Ankara'da Keçiören Subayevlerindeki Tüm Özel Halk Otobüsleri Toplanma Noktasını ziyaret etti. Akşener, ziyaret sonrasında gazetecilerin gündemle ilgili sorularını da yanıtladı.

Akşener, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Gara Operasyonu için yaptığı "Bu operasyonun sorumlusu başkomutan ve yürütmenin başı olan Cumhurbaşkanından, askerinden polisine, istihbaratçısına kadar Türkiye Devleti'dir" açıklamasını değerlendirdi. Akşener, “Erdoğan, ‘sorumlu benim’ demiş, doğru. Başkomutanlar talimat verir. Siyasi irade olarak o talimatı veren Erdoğan. O da zaten itiraf etmiş, sorumluluğu almış " diye konuştu.

Akşener, "Erdoğan, 'devlet eşittir benim' demiş. O zaman AKP Genel Başkanı olmayı bir kenara koysun, hayatında bir kere hepimizin Cumhurbaşkanı olsun, çok fayda sağlayacak" diyerek Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı eleştirdi.

Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2021, 19:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER