AKP kaybetmeye hazırlanıyor: ‘Bürokraside de işler değişti’

AKP kadrolarında seçimin kaybedilmesi sonrası olası senaryoların tartışıldığı öne sürüldü: "Bürokraside de işler değişti. Bir bölümü siyasi iktidarın değişeceğini düşünerek yeniden pozisyon alıyor. Yapılan hatalı işlemleri, yolsuzlukları muhalefet partilerine götürüyorlar."

AKP kaybetmeye hazırlanıyor: ‘Bürokraside de işler değişti’

AKP kadrolarında seçimin kaybedilmesi durumunda yaşanacak olası senaryoların konuşulduğu belirtiliyor. Cumhuriyet’ten Sertaç Eş’in kulis haberine göre, halen danışmanlık kadrosunda olan bir isim şunları aktardı:

‘ÇETELE TUTULUYOR’ 

“Bürokraside de işler değişti. Bir bölümü siyasi iktidarın değişeceğini düşünerek yeniden pozisyon alıyor. Çetele tutuyorlar. Yapılan hatalı işlemleri, yolsuzlukları muhalefet partilerine götürüyorlar.

Habere göre, kulislerde kabinenin popüler, güçlü bir bakanı için yapılan yorum da şöyle: “Seçimde AKP kaybederse, kesin ayrı parti kurar. 81 ilde anında teşkilatlanır. Parti kurmazsa ayakta kalamaz.”

‘BELEDİYELER DE YENİ PARTİLERE YÖNELEBİLİR’

AKP’li yerel yönetimlerin de seçim sonucuna göre tavır belirleme niyetinde olduğu belirtiliyor. Buna göre, AKP’nin kaybetmesi durumunda belediyelerin, partiden ayrılan yeni partilere yönelmesi büyük olasılık olarak görülüyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER