Filistin Sağlık Bakanlığından yapılan açıklamada, İsrail ordusunun Gazze Şeridi’ndeki Kuveyt Kavşağı’nda insani yardım bekleyen Filistinlileri hedef aldığı belirtildi. Saldırıda 20 kişinin öldüğü, en az 155 kişinin de yaralandığı öğrenildi.

Kuveyt Kavşağı’nda zorlu saha durumuna rağmen ölü ve yaralıların tahliye sürecinin devam ettiği belirtilerek, hastanelere ulaşan yaralıların sağlık durumunun ciddiyeti nedeniyle ölü sayısının artabileceği kaydedildi.

‘ABD’Yİ SORUMLU TUTUYORUZ…DÜNYA ACİZ’  

Gazze’deki hükümetin Medya Ofisi Genel Müdürü İsmail es-Sevabite, “Dünya, işgalci İsrail’in suçlarını engellemekten tamamen aciz durumda. Filistin halkımıza yönelik soykırım savaşını durduramamasından ABD yönetimini sorumlu tutuyoruz” ifadelerine yer verdi.

İsrail’in kasten hedef alıp öldürdüğünü belirten Sevabite, Kuveyt Kavşağı’nda yardım bekleyen Filistinlilerin tank ve helikopterlerle hedef alındığını ifade etti.

‘İSRAİL, AÇLIK POLİTİKASINI SÜRDÜRÜYOR’  

İran, İsrail’e saldırı başlattı İran, İsrail’e saldırı başlattı

İsrail’in bilinçli olarak Filistin halkına karşı açlık politikasını sürdürdüğünü belirten Sevabite, Gazze Şeridi’ne giren yardımların oldukça sınırlı olduğunu, İsrail’in açlık politikasını sürdürmek için özellikle Gazze ve kuzey kentlerinde iki gündür ikmal ve yardım merkezlerini hedef aldığını kaydetti.

İSRAİL, 31 BİNDEN FAZLA FİLİSTİNLİYİ ÖLDÜRDÜ 

İsrail’in 7 Ekim’den bu yana Gazze Şeridi’ne düzenlediği saldırılarda en az 13 bin 500’ü çocuk, 9 bini kadın olmak üzere 31 bin 341 Filistinli öldürüldü, 73 bin 134’e kişi yaralandı.