CHP’li Kani Beko: Kızılay nerede?

İZMİR - Salgın günlerinde Kızılay’ın işlevsizliğine dikkat çeken CHP İzmir Milletvekili Kani Beko, bu durumun kabul edilemez olduğunu vurguladı.

CHP’li Kani Beko: Kızılay nerede?

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekili Kani Beko, Türkiye’de koronavirüs salgının hızla yayıldığı bugünlerde Kızılay’ın eylemsizliğine ve işlevsizliğine dikkat çekmek için yazılı bir açıklama yayınladı. Kızılay’ın uzun süredir ortalarda görünmediğini belirten Beko, tıp merkezi, üretim tesisleri ve hastaneleri olan Kızılay’ın ortada görünmeyişini kurumsal iflas olarak yorumladı. 

‘KIZILAY’IN KURUMLARI NE YAPIYOR?’

Salgının hızla yayıldığını ve hastanelerde vaka sayılarının da olağanüstü arttığını hatırlatan Beko, “Kızılay’ın Kayseri, Konya, İstanbul Kartal, Maltepe ve Bakırköy ilçelerinde tıp merkezi ve hastanelerinin bu süreçte ne tür bir işlev yüklendiğini sormak gerekir. Avrupa’nın birçok ülkesinde sağlık kurumlarının canla başla mücadele ederken, Kızılay başkanı ortalıkta görünmüyor. Acaba Manhattan'da olabilirler mi? Malum vakfın bir yurt inşaatı vardı. Sağlık çalışanları için yeterli maske, eldiven olmadığını söyleyenler Nisan sonunda üretime geçecekmiş. Bu ülke insanı en zor gününde yanında olmayanları unutmayacağı gibi bu büyük badireyi de irfanıyla, dirayetiyle, dayanışmayla aşacaktır” diye konuştu.

YUTTAŞLAR ÖLÜME SÜRÜKLENİYOR

Kızılay’ın kurumsal kimliğinden yanıt beklediğini vurgulayan Beko, “Kızılay Başkanı bir de sıkılmadan, ülkenin sağlık sektöründe dışa bağımlı olduğunu söylüyor. Aralık’tan beri ne yaptın, kimleri nerelere atadın? Manhattan’daki bina için kimlere aracı oldun? Sen onu söyle önce. Ciddiyetsiz, iş bilmez, saygısız tutumunuzun bedeli yurttaşların göz göre göre ölüme sürüklenmesidir” diye belirtti.(İzmir/MA)

Güncelleme Tarihi: 31 Mart 2020, 16:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER