Sele Kapılan 446 Küçükbaş Hayvan Telef Oldu

Iğdır’ın Aralık ilçesinde Ağrı Dağı eteklerinde sele kapılan 446 küçükbaş hayvan telef olurken, çobanlar ise canlarını zor kurtardı.Aralık ilçesinin Ağrı Dağı eklerindeki Yenidoğan köyü bölgesinde gece etkili olan sağanak yağıştan...

Sele Kapılan 446 Küçükbaş Hayvan Telef Oldu
Iğdır’ın Aralık ilçesinde Ağrı Dağı eteklerinde sele kapılan 446 küçükbaş hayvan telef olurken, çobanlar ise canlarını zor kurtardı.

Aralık ilçesinin Ağrı Dağı eklerindeki Yenidoğan köyü bölgesinde gece etkili olan sağanak yağıştan dolayı sel meydana geldi. Sel sularına kapılan 214 koyun ile 232 kuzu telef olurken, çobanlar ise canlarını zor kurtardı. Sürü sahiplerinden Ahmet Çınar, akşam saatlerinde etkili olan yağıştan dolayı Ağrı Dağı’ndan sel geldiğini ve akıntıya kapılan koyunların telef olduğunu söyledi. Zararlarının çok büyük olduğunu ifade eden Çınar, “Telef olan hayvanımızı kayaların diplerinde, kumun içinde bulduk. Hala aramaya devam ediyoruz. Rızkımızın hepsi sele kapıldı. Bakın buradan Aralık ilçesine 10 kilometre var, güzergah boyunca her ağacın, her taşın dibinde çamura gömülmüş telef hayvanlarımızın var. Yetkilerden yardım bekliyoruz, bu bir afettir” dedi.

Selden dolayı Yenidoğan köyünün yolu kullanılamaz hale gelirken, bazı araçlar ise çamura saplanarak mahsur kaldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER