Afyon Valiliği Ercişli işçilere yönelik saldırıyla ilgili haberleri hedef aldı

Afyon’da Ercişli işçilere yönelik saldırıya ilişkin açıklama yapan Afyon valiliği, haber yapan medya organlarını hedef aldı.

Afyon Valiliği Ercişli işçilere yönelik saldırıyla ilgili haberleri hedef aldı
banner537

Dün Afyon’un Dinar ilçesine çalışmaya giden Erçişli inşaat işçilerinin uğradığı silahlı saldırı sonucu Özkan T. yaşamını yitirirken, kardeşi Fırat T. ve Emrah Ö. yaralı olarak hastaneye kaldırılmıştı. Haberin yayılması ve üke gündemine oturmasının ardından işçilere yönelik saldırı ise büyük tepki topladı.Afyon Valiliği ise olaya ilişkin yapıtığı açıklamada yapılan haberleri hedef aldı.

Afyon Valiliği tarafından olaya ilişkin yapılan açıklamada haberi yapan medya ve yayın organları hedef alınarak şu açıklama yapıldı: “Bugün bazı sosyal medya platformları ile PKK terör örgütü yandaşı haber sitelerinde ‘Afyonda Kürtlere yönelik saldırı’ başlığı altında iddialara yer verilmiştir. Konu ile ilgili yapılan araştırmada olayın ilk belirlemelerine göre 13.09.2020 günü saat 18.00 sıralarında İlimiz Dinar İlçesinde devam etmekte olan bir inşaatta çalışan işçiler ile inşaata komşu olan bir evde yaşayan aile arasında gürültü ve oluşan tozdan dolayı gerçekleşen tartışmadan kaynaklandığı anlaşılmıştır.”

Valilik açıklamasının devamında: “Tartışmanın kavgaya dönüşmesine müteakip gerçekleşen olayda 1999 Van Erciş doğumlu Ö.T. isimli şahıs hayatını kaybetmiş, E.Ö. ve F.T. isimli iki vatandaşımız ise yaralanmıştır. Olayda kullanılan silah ve demir muhafaza altına alınmış olup, olayın faali olarak değerlendirilen ve firar ettiği tespit edilen Ö.A. isimli şahsın yakalanması için çalışmalar kolluk kuvvetlerince devam etmektedir. Olay, yargıya intikal etmiş ve Cumhuriyet Başsavcılığınca soruşturma başlatılmıştır. Olayın inşaat işçileri ile inşaata komşu aile arasında cereyan ettiği, toplumsal bir yanının bulunmadığı anlaşılmıştır. Konunun bazı değişik sosyal medya platformları ve haber sitelerinde iddia edilen hususlarla bir ilgisinin bulunmadığı anlaşılmış olup, olayın sebebine ilişkin gösterilen gerekçelerin maksatlı olarak çarpıtılarak yalan haberlere dönüştürüldüğü tespit edilmiştir.”denildi.

Güncelleme Tarihi: 14 Eylül 2020, 16:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER