DEM Parti Sözcüsü Doğan: Yeni dönem yol haritamız Üçüncü Yol siyasetiyle örülecek DEM Parti Sözcüsü Doğan: Yeni dönem yol haritamız Üçüncü Yol siyasetiyle örülecek

MHP, bugün 14'üncü Olağan Büyük Kurultayı'nı, "Ülkeye Sevda Ülküye Yemin", "Ülkümüz Ömür Boyu Candan Öte", "Ülke İçin Var Olduk Bir Ülküye Yar Olduk" temalarıyla gerçekleştiriyor.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli de saat 10.10'da Ankara Spor Salonu'na geldi. Partililer Bahçeli'yi ayakta, "Hareketin lideri Devlet Bahçeli" sloganlarıyla karşıladı. Bahçeli, MHP Kurultay’ına kolu sargılı bir şekilde çıktı. Bahçeli’nin ‘ters bir hareket yaptığı için kolunun burkulduğu’ belirtildi. MHP lideri Devlet Bahçeli'nin kurultay konuşmasından öne çıkanlar şöyle

"Türkiye'de bir muhalefet bozgunu yaşanmaktadır"

"Türkiye'de bir muhalefet bozgunu yaşanmaktadır. Muhalefet hastadır, bu hastalık demokratik sistemi tehdit etmektedir. CHP demlenerek metruk tekneyi aratmayacak şekilde rotasını kaybetmiş korsanlar tarafından rehin alınmıştır. CHP'ye oy veren vatansever vatandaşlarımızın ızdıraplarına kederlenmemek elde değildir. DEM CHP'yi tarihin istikametinden koparmıştır. CHP mayına basmış, siyasi seçenek olmaktan uzaklaşmıştır. Ayaklar baş başlar ayaktır bu partide. Birisi çıkar seçilince belediye kapısından DEM giremez der, biri yanlış anlamadan bahsederek yalancı durumuna düşer. Biri de çıkar DEM'e laf eden başka parti bulsun diyerek PKK avukatlığına heveslenir."

"CHP, PKK ile organik bağ kurmasının bedelini sandıkta ödeyecek"

"Ataşehir'de zikirmatik dağıtan, ofislerde para sayan CHP yönetimi ne yapsa beyhudedir. PKK ile organik bağ kurmasının bedelini sandıkta ödeyecektir. Ankara'da PKK ile ittifak yapanların hesabını vatandaşımız soracaktır. Büyükşehir belediyesini sıçrama tahtası gören, CHP'yi Saraçhane'den yöneten zat için veda vakti gelmiştir. Balya balya para sayan CHP yönetimi, 'DEM'lenip PKK ile kent ittifakı maskesi altında organik bağ kurmasının bedelini 14 gün sonra sandıkta ödeyecektir."

"Türkiye'nin bir Kürt sorunu yoktur"

"Türkiye'nin bir Kürt sorunu yoktur, buna mukabil çok tehlikeli bölücülük ve terör sorunu vardır. Her türlü ayrımcılık, bölücülük, ırkçılık, yabancı düşmanlığı ayaklarımızın yedi kat altındadır. Bölücü terör sorunu, yeni yüzyılda kesinlikle bitecektir. Yerel yönetimler tecelli etmelidir. Başka alternatif kalmamıştır. CHP içindeki kaosun ülkemizin geneline yayılma ve sıçrama ihtimali korkunçtur. Kendi evinde düzeni temin edemeyenlerin yerel yönetimlerde başarısı kaçınılmazıdır. Bu gerçeği görmek için kahin olmaya gerek yoktur. 14 gün sonra bayrağa, vatana, millete ve devlete sahip çıkacak mısınız?14 gün sonra DEM’lenen CHP’yi tasfiye edip siyasi maskaraların devrini kapatacak mısınız?"

14 ana başlık

Değerli dava arkadaşlarım siyasi partilerin büyük kongre ve kurultayları en üst düzey ve sorumluluk karar organıdır. Parti faaliyet politikaların kararlaştırıldığı demokratik ortamlardır geçmişin muhasebesi ve geleceğin siyasi planlaması büyük kurultaylar vasıtası ile yapılmaktadır. MHP’nin 14’üncü büyük kurultayı yeni yüzyılın büyük kurultayıdır. Tarihi bir eşikte olduğumuz çok iyi bilinmelidir. 14 ana başlık altında geleceğe dair tavır, değerlendirmelerimiz vardır.

1- Sadece Cumhuriyetin kuruluşunda değil tarihin her döneminde mille kavramı bütünleştirilmiş bir işlev görmüştür. Etkin köken dil ve din gibi farklılıklara itibar edilmemiştir. Partimiz ülkemizde yaşayan her insanımızı Türk milleti tanımı içinde kucaklamakta hepsine aynı gözle bakmaktadır. Soy ve ırk temelinde bir üstünlük bizim nazarımızda yok hükmündedir. Kurulan Türk cihan devletlerini tarihe damga vurmuştur. Kökeni dini mezhebi ne olursa olsun Türkiye Cumhuriyeti’ne vatandaşlık bağı olan bizim özbeöz kardeşimizdir.

2-Türkiye’nin bir Kürt sorunu yoktur terör sorunu vardır. Türk ile Kürt, Alevi ile Sünni arasında uçurumlar oluşturmaya hizmet edenler alçakların en hainidir. Milleti ile bölünmez bütünlüğüne hançer sağlayanlar Türk’ün de Kürt’ün de Alevi’nin de Sünni’nin de düşmanıdır. Bölücülükle mücadele ve stratejik eylem planı ile ülke içindeki yıkım cephesi çökertilecektir. MHP terörü bir hak arama vasıtası gören bölücülüğü demokratik mücadele şeklinde gösteren bölücü mihraklara direnecek Kürt kökenli kardeşleri bin yılın hatıraları ile kucaklayacaktır.

Burada son söz olarak bir şeyi hatırlatmak istiyorum. Geçenlerde basından öğrendiğim kadarıyla sayın Cumhurbaşkanımızın bir konuşması sol cenahlarda büyük bir iştah ve tahrik unsuru olarak kabul edilmiştir. Buradan sayın Cumhurbaşkanımız Erdoğan’a diyorum ayrılamazsın, Türk milletini yalnız bırakamazsın. Cumhur ittifakı olarak yanındayız, yeni yüzyılın kurtarıcı lideri olarak sizi görmek istiyoruz.