Yerel seçim süreci tüm hızıyla devam ederken, özellikle İstanbul, İzmir ve Ankara’da aday çıkarıp çıkarmayacağı merak edilen DEM Parti’den önemli bir ziyaret gerçekleşecek. DEM Parti’nin eş genel başkanları, CHP lideri Özgür Özel’e iade-i ziyaretinde bulunacak.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, 13 Aralık’ta DEM Parti’yi ziyaret ederek Eş Genel Başkanlarla bir görüşme gerçekleştirdi.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel görüşme sonrası yaptığı açıklamada, “Çok verimli ve yapıcı görüşme gerçekleştirdiğimizi ifade etmek isterim. Bundan sonraki süreçlerde de diyaloğumuz, karşılıklı görüşmelerimiz sürecek. Biz bu diyaloğun ve görüşmelerin Türkiye demokrasisine çok önemli katkılar sağlayacağını düşünüyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

DEM Parti Eş Genel Başkanı Bakırhan da, “Siyasi partiler sorunu diyalog ile çözer. Bu kadar sorun yaşandığı bu süreçte muhalefet partilerinin daha çok ihtiyacı var. Umarım ilerideki süreçte de diyalog ve müzakere sürecini devam ettirirler. Kendilerine hoş geldiniz diyoruz” demişti.

GÖRÜŞMEDE YEREL SEÇİM DE GÜNDEME GELECEK

DEM Parti’nin yerel seçim için “kent uzlaşısı” önerisinde bulunmasının ardından CHP’den de olumlu açıklamalar gelmişti. Ancak Antalya’da DEM Parti kongresi için salon verilmemesi üzerine Eş Genel Başkan Tuncer bakırdan “Bize salon vermeyene oy yok” diyerek sert bir çıkışta bulunmuştu.

DEM Parti’nin Özgür Özel ziyaretinde yerel seçim konusu ile “kent uzlaşısı” formülünün de gündeme gelebileceği belirtiliyor.