CHP'de bugünkü PM ve MYK toplantılarında, yerel örgütlerde üzerinde uzlaşı sağlanan isimlerin adaylığı netleşti. O isimler arasında büyükşehir adayları da var. Cumhuriyet Halk Partisi Parti Sözcüsü Deniz Yücel, belirlenen adaylarla ilgili açıklama yaptı. İstanbul adayı Ekrem İmamoğlu, Ankara adayı Mansur Yavaş, Balıkesir adayı Ahmet Akın, Bursa adayı Mustafa Bozbey oldu.

Özgür Özel’den muhalefete: Biz 2019’da iktidarı dengeledik, bunun yolu yine yerel seçimler Özgür Özel’den muhalefete: Biz 2019’da iktidarı dengeledik, bunun yolu yine yerel seçimler

Yücel, konuşmasının adaylarla ilgili kısmında şu ifadeleri kullandı:

"Parti Meclisimizde bazı belediye başkan adaylarımız belirlendi. Bugün 4’ü Büyükşehir Belediye Başkan adayı olmak üzere, 227 seçim çevresinde parti meclisimizde aldığımız kararla Belediye Başkan Adaylarımızı belirledik.

İSTANBUL VE ANKARA'DA BAŞKANLAR TEKRAR ADAY

Açıklayacağımız 4 Büyükşehirden 2’si zaten önceki Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ve Genel Başkanımız Sn. Özgür Özel tarafından ilan edilmişti.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayımız; İstanbul’u AKP’nin talancı belediyecilik anlayışından kurtaran ve halkçı belediyecilik anlayışıyla tanıştıran, Sayın Ekrem İmamoğlu,

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımız ise, Ankara’yı parsel parsel satanlardan kurtaran, Ankara’yı sosyal belediyecilik anlayışıyla tanıştıran Sn. Mansur Yavaş.

Bursa ve Balıkesir İllerimizde de daha önce partimizin ve örgütümüzün, üzerinde mutabakata vardığı, ayrıca anketlerde de kazandığını gördüğümüz isimler parti meclisimizin kararıyla adaylaştı.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Sn. Mustafa Bozbey.

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız ise Sn. Ahmet Akın."

ADAY LİSTESİ AÇIKLANDI

Ardından 200'den fazla ismin adaylığı ilan edildi. Tanju Özcan'ın Bolu'da , avukat Coşkun Çağlar'ın Elazığ'da aday olacağı biliniyordu.

O isimlerin CHP tarafından açıklanan listesi burada.

DEM PARTİ GÖRÜŞMESİ: SİYASİ ANLAYIŞIMIZ BUNU GEREKTİRİYOR

Açıklamasının ardından DEM Parti ile yapılan görüşmeye ilişkin sorulan soruya Yücel, şu yanıtı verdi:

“Mecliste grubu olan her parti ile görüşürüz. Bizim siyaset anlayışımız bu gerektiriyor. Başka partilerin yetkili kurullarında aldığı kararları tartışmayız, saygı duyarız. Başından beri ittifakı sandıkta yapacağımızı savunuyoruz. Bu anlayışımızı destekleyecekler çeşitli seçim bölgelerinde bir takım gelişmeler olabilir.”

TAM LİSTEYİ İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ...