Ünlü sanatçı Bülent Ersoy, ‘Sanat Güneşi’ olarak bilinen sanatçı Zeki Müren’in kıskanç ve acımasız biri olduğunu iddia eden açıklamalarda bulundu.

Bülent Ersoy, Zeki Müren’in kendisine olan kıskançlığından ötürü öldüğünü öne sürdü ve “Müzeyyen Senar bana ‘Benim yerimi alacaksın’ derdi. Zeki Müren de bunu duyunca ‘Allah’ım bu Japon’un canına al’ demiş benim için” ifadelerini kullandı.

“Dünya Güzellerim Masada” programıyla yeniden izleyici karşısına çıkan Bülent Ersoy, “Hiç kimse bilmez bunu” diye sözleriyle Zeki Müren hakkında konuştu.

Ersoy, şunları söyledi:

“Müzeyyen Senar bana ‘Benim yerimi alacaksın’ derdi. Zeki Müren de bunu duyunca ‘Allah’ım bu Japon’un canına al’ demiş benim için. O bana ‘Japon Çiçeği’ derdi. Çalışanlarına eski televizyonunu vermiş, sonra da ‘Siz bunu benden çaldınız’ diye şikâyetçi olmuş. Bütün çalışanları falakaya çekmişler. Zeki Müren acımasız bir insandı. Bana olan kıskançlığından öldü.”

Ersoy’un sözleri sosyal medyada gündem oldu.

ZEKİ MÜREN’İN KUZENİNDEN TEPKİ

Zeki Müren’in kuzeni Özlem Güner’den Ersoy’un sözlerine tepki geldi.

Beren Saat, rol aldığı filimde kendisini tatmin etti Beren Saat, rol aldığı filimde kendisini tatmin etti

Güner, “Böyle bir efsanenin ardından konuşulanlar son derece üzücü. Biz dayımla bu ismi (Bülent Ersoy) hiç konuşmazdık. Zeki Müren kimseyi kıskanmazdı. Öyle büyük bir çınardan nemalanmak isteyenler hep olacaktır. Başka türlü gündeme gelemeyenler onun adını kullanarak gündeme gelmeye çalışıyor” dedi.