Erdoğan, Kobanê Davası'ndaki cezaları savundu: Yargı kararı yüreklere su serpti Erdoğan, Kobanê Davası'ndaki cezaları savundu: Yargı kararı yüreklere su serpti

DEM Parti Grup Başkanvekili Sezai Temelli, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında belediyelere yeniden kayyum atanacağına dair iddialara yanıt verdi.

'Kayyumu konuşmak ahlaksızlıktır'

DEM Partili belediyelere kayyum atanacağına dair iddialara tepki gösteren Temelli, şunları söyledi:

"Kayyım konusu utanç konusudur bu ülkede. Kayyımı konuşmak bir ahlaksızlıktır. Çünkü kayyımların bütün icraatları ahlaksız icraatlardır. Hem ekonomik olarak hem de siyasi olarak bunu çok net ifade ediyorum. Hem halkın iradesine çökülmüştür hem de halkın kaynakları adeta gasp edilmiştir.

Kayyımı konuşanlara burada çağrı yapıyoruz; özellikle de İçişleri Bakanlığına çağrı yapıyoruz, kayyım döneminin incelemeleri için acil olarak müfettiş görevlendirsinler. Bu israfın, bu soygunun, talanın kaynaklarını, nedenlerini araştırsınlar. Ayrıca buradan Hazine Bakanı’na çağrı yapıyorum; Hazineyi zarara uğratmış birçok işlem söz konusudur kayyımlar eliyle. Hazine de bu konuda geç kalmaksızın müfettiş görevlendirmelidir.”