Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) 31 Mart seçimlerinde Wan’ın 14 belediyesini alarak tarihi zafere imza attı. DEM Parti Wan Büyükşehir Belediye Eşbaşkanları Neslihan Şedal ve  Abdullah Zeydan, seçimlerin ardından ilk ziyaretlerini gerçekleştirdi. Wan’ın Mîsk (Bahçesaray) ve Şax (Çatak) ilçelerini ziyaret eden eşbaşkanlara, DEM Parti Wan Milletvekili Mahmut Dindar ve Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) ile DEM Parti, il ve ilçe örgütleri eşlik etti.

Mîsk yolu üzerinde çığ düşen bölgede incelemelerde bulunan heyet sonrasında Mîsk Belediyesi Eşbaşkanları Nebahat Benek ve Ayvaz Hazir’a belediyede tebrik ederek ardından halkın ve esnafları ziyaret etti. 

‘TÜM İMKANLARIMIZI SEFERBER EDECEĞİZ’

Ziyarette konuşan Şedal, Mîsk’in en çok ötelenen ve hizmet görmeyen yerlerden biri olduğunu ifade ederek, “Dolayısıyla bu seçimde burayı almak sadece bir seçim üstünlüğü değil, buradaki halka hizmet edebilmek ve sorunları çözebilmek açısından son derece önemlidir. Bundan sonraki süreçte temel hedefimiz birlikte kontak kurarak ve koordineyi sağlayarak, burası için ne yapılması gerekiyorsa hızlı bir şekilde yapmak olacak” dedi. 

Zeydan da “Bütün sorunları büyükşehir belediyemizin bütün imkânlarını seferber ederek, elimizden ne geliyorsa o ruhla, o bilinçle buradaki halkımıza hizmet sunmayı amaçlıyoruz. Eşbaşkanlarımız ve belediye meclisimizle birlikte Bahçesaray’ımıza layık hizmetler üreteceğimize inanıyoruz” ifadelerini kullandı. 

Bahçesaray Belediye Eş Başkanları Nebahat Benek ve Ayvaz Hazir da ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirerek,  ilçe halkına hizmet sözü verdi. 

‘BUNDAN SONRA HİZMET ZAMANI’

Mîsk ilçesindeki temasları ardında heyet, Şax ilçesine geçti. Burada da Belediye Eşbaşkanları Reşat Eraslan ve Gülten Baran’ı ziyaret eden heyet ardından esnafları ziyaret etti. Şedal “Artık çalışma zamanıdır. Güzel çalışmalar ortaya koyacağımıza inanıyoruz” dedi. DEM Parti Wan Milletvekili Mahmut Dindar da “Halkımızla birlikte zorlu bir mücadeleyi geride bıraktık. Bundan sonra halkımız bizlerden hizmet bekliyor” ifadelerini kullandı. Şax belediye eşbaşkanları da ziyaretten duydukları memnuniyeti ifade etti. 

Çetin Kotan kalp krizi geçirdi! Çetin Kotan kalp krizi geçirdi!

Heyetin Şax ziyareti, esnaf ve halka bir araya gelerek sorun ve talepleri dinledikten sonra son buldu.