Van'da aynı aileden 6 yurttaşta Koronavirüs tespit edildi mahalle karantinaya alındı

VAN-Başkale ilçesinin Albayrak (Der) Mahallesi, bir ailede 6 kişinin koronavirüs testinin pozitif çıkması üzerine mahalle karantina altına alındı.

Van'da aynı aileden 6 yurttaşta Koronavirüs tespit edildi mahalle karantinaya alındı
banner537

Van'ın Başkale ilçesine bağlı Albayrak (Der) Mahallesi'nde bir ailede 6 kişinin koronavirüs testleri pozitif çıkması üzerine İlçe Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla mahalle karantina altına alınarak, giriş çıkışlar yasaklandı. 340 hane, bin 440 nüfuslu Albayrak (Der) Mahallesi jandarma ekipleri tarafından kapatılırken hastaların yakın temasta bulunduğu kişilerin ise sağlık taramasından geçirileceği belirtildi.

Valiliğin verilerine göre; Van'daki koronavirüs vaka sayısının 270, taburcu olan hasta sayısının 162, yoğun bakımda tedavisi süren hasta sayısının 5, karantina kapsamında gözlem altında tutulan kişi sayısının ise 37 bin kişi olduğunu belirtti.

Öte yandan karantina altındaki yerler ise ,Başkale İlçesi Belliyurt, Ilıcak, Esenyamaç, Örmetaş Mahallesi ile Poyrazalan (Mezrası), Gürpınar ilçesi Günbaşı Mahallesi, Çaldıran ilçesi Salahane Mahallesi, İpekyolu ilçesi Bostaniçi Mahallesi Ertuş Caddesi 1,2,3,4. Sokaklar, Cevdetpaşa Mahallesi Selçuklu Sokakta 1 apartman, Selimbey Mahallesi Üçevler Caddesinde 1 bina ile yine aynı mahalledeki Dabbağoğlu Sokak'ta karantinanın uygulandığını, Gürpınar ilçesinin Öveçli Mahallesi'ndeki karantinanın ise sonlandırıldığını belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 05 Mayıs 2020, 20:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER