Seçimlere günler kala kayyım yönetimindeki belediyeler, yağma ve talanı hızlandırdı. DEM Parti’nin kazanacağı kesin olan belediyelerdeki taşınmazlar, mülkler, arsalar ve sosyal yaşam alanları bir biri Diyanet, emniyet ve jandarma gibi kurumlara devrediyor. Wan Büyükşehir Belediyesi’ne atanan kayyım son 5 yılda neredeyse belediyeye ait tek bir taşınmaz bırakmadı. 

Van Çarpanak Adası'ndaki kuşlar turizm tehdidi altında: 'Ekolojik denge bozuluyor' Van Çarpanak Adası'ndaki kuşlar turizm tehdidi altında: 'Ekolojik denge bozuluyor'

600 BİN METREKARA ARSA SATILIYOR 

Geçen hafta belediyeye ait birçok taşınmazı  merkezi iktidarın denetimindeki kurumlara devreden ve belediyeyi daha fazla borç altında bırakmak amacıyla yeniden kredi başvurusu yapan Büyükşehir Belediyesi kayyımı, bu hafta da yüzlerce dönümlük arazileri satışa çıkardı. Belediyeye ait olan Artemêt (Edremit) ilçesinde bulunan 53 adet taşınmazı satılığa çıkaran kayyım, ihale tarihini ise seçimden 5 gün önce yani 25 Mart olarak belirledi. Toplam 600 bin metrekare alan için 480 milyon TL muhammen bedel biçen kayyım yönetimi, daha önce de aynı bölgede binlerce dönüm arsanın satışını gerçekleştirmişti.