Kılıçdaroğlu elektriğinin kesildiği evinden seslendi: Adalet için karanlıkta oturacağım

Yüksek zamlara tepki göstermek için elektrik faturasını ödememe eylemi yapan Kılıçdaroğlu, elektriğinin kesildiği evinden halka seslendi: "Adalet için bu ülkede kilometrelerce yol yürüdüm, şimdi karanlıkta oturacağım."

Kılıçdaroğlu elektriğinin kesildiği evinden seslendi: Adalet için karanlıkta oturacağım

Elektriğe yapılan yüksek zamlardan sonra gelen fahiş faturalara tepki göstermek için “elektrik faturasını ödememe” eylemi yapan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun elektriği kesildi. Kılıçdaroğlu, elektriğinin kesildiği ve karanlıkta kaldığı evinden eşi Selvi Kılıçdaroğlu ile Twitter’dan canlı yayın yaptı.

Kılıçdaroğlu, “Bir avuç holding ceplerini dolduracak diye memleketimizin onurlu insanları fakirliğe sürükleniyor. Söyleyeceklerim, halkın bu adaletsiz düzene karşı yükselttiği sestir” mesajıyla yaptığı canlı yayında, açıklamalarda bulundu.

Kılıçdaroğlu, “Milyonlar faturalarını ödeyemecek hale geldi. Zenginler daha zengin, yoksullar daha yoksul hale getirildi. Bu zenginler servetlerinin yüzde 1’ini paylaşsalar bütün çocukların eğitim masrafları karşılanır. Zengini daha zengin, fakiri daha fakir yapan bu sistem miladi doldurdu. İmkansız görünen düşüncelerin zamanı gelmiştir. Devletler insanların temel ihtiyaçlarını karşılamakla yükümlüdür” dedi.

ERDOĞAN’A ‘ZAMLARI GERİ ÇEK’ ÇAĞRISI

Neoliberalizmin sonunun geldiğini ifade eden Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

“İşte ben bu aç gözlü politikacıların yarattığı karanlığa karşı ayaktayım. Bu eylemin sivil itaatsizlik çağrısı değil bir direniştir. Bu sizin hakkınızı arama mücadelemdir.

Eşimle birlikte bir hafta boyunca karanlıkta kalacağız. Adalet için bu ülkede kilometrelerce yol yürüdüm, şimdi karanlıkta oturacağım. Bu dünyada tüm demokratlara sesleniyorum: Samimilerse onlarda halkları için harekete geçsiler.

Erdoğan’a sesleniyorum enerjiye yaptığın zamları geri çek. KDV’yi sıfırla. Kimse merak etmesin karanlıkları aydınlığa çıkaracağız. ”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER