31 Mart yerel seçimlerinde yeniden İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanlığına seçilen Ekrem İmamoğlu, il seçim kurulundan mazbatasını aldı. Mazbatasını aldıktan sonra Çağlayan'daki İstanbul Adliyesi'nde açıklamalarda bulunan İmamoğlu, siyasi partilerin çok daha ötesinde büyük bir vicdan ittifakı kurulduğunu ve bu ittifakın her siyasi görüşten insanı kapsadığını belirtti. İmamoğlu, "İstanbul ittifakı büyük bir buluşmaya dönüştü, bunu daha da büyüteceğiz. Bu ittifak ülkemize de iyi geliyor" dedi.

DEM Parti 13 Haziran’da Hakkari’de miting düzenleyecek DEM Parti 13 Haziran’da Hakkari’de miting düzenleyecek

İmamoğlu, AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a da seslenerek, “Umarım ki seçmenin ortaya koyduğu sağduyu, Ankara'daki hükümete ve Sayın Cumhurbaşkanına da mesaj olur. Aynı masada oturmamızın milli bir tavır olduğunu hatırlatmak istiyorum. Hükümet ve belediyenin işbirliğine dayalı saygılı bir dönemi hep birlikte yaşarız. Bu büyük bir kazanım olur. Artık vatandaşla inatlaşmanın kendilerine de fayda getirmediğinin farkına varırlar diye umuyorum. Daha çok metro, altyapı yatırımları, daha çok yeşil, kültür sanat yapılanmaları ve sosyal yardımları bir kez daha vaat ediyoruz” ifadelerini kullandı. 

ABDULLAH ZEYDAN TEPKİSİ

Wan'da seçimi kazanan Abdullah Zeydan'ın seçilme hakkının elinden alınarak AKP'li isme verilmesine ve irade gaspına da tepki gösteren İmamoğlu, konuşmasına şöyle devam etti: "Bir takım çifte standartlı kararlar alınıyor. Bazı ilçelerde, Van'da yaşanan tam bir garabet. Hassas ve titiz şekilde takip ediyorum. Bu hususta haktan ve adaletten yana olmaktan bu kardeşiniz asla vazgeçmeyecek. Haksızlığa karşı susan dilsiz şeytan olur bunu unutmayın. Bana yapılınca haksızlık, başkasına yapılınca sessizlik bu ülkeye yakışmaz. Yapılan haksızlıklara karşı sonuna kadar mücadelenin bir neferi olacağımı da kimse unutmasın. Seçildim de işim bitti değil, benim işim yeni başlıyor."

Editör: Sercan Akbaş