DEM Parti’nin Van-Edremit adayları: Gereken ders verilecek DEM Parti’nin Van-Edremit adayları: Gereken ders verilecek

Van’ın Edremit Kaymakamlığı'nca da yürütülen Gönül Elçileri Projesi'ne üye aileler tarafından muhtaç aile yararına kermes düzenlendi.

Gönül Elçileri Projesi’ne üye aileler tarafından hazırlanan yemekler ve el işi ürünler, Van-Kocaeli Dostluk Parkı’nda sergilenerek satışa sunuldu. Halkın yoğun ilgi gösterdiği kermese, Van Vali Yardımcısı Mehmet Özel, Edremit Kaymakamı Mehmet Akif Celep, Gevaş Kaymakamı Yusuf Güni, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ünal Öncül, VAGİAD Başkanı Veysel Dikici ve yönetim kurulu üyeleri, İzmir ve Antalyalı Gönül Elçisi işadamları ve kurum amirleri katıldı. Hayırsever kadınlar tarafından hazırlanan yöresel yemekler ve el emeği göz nuru eşyalar, yoğun ilgi gördü. Kermese gelen vatandaşlar, Van Gölü kıyısında tadına doyulmaz yemeklerle ve çalınan müzikler eşliğinde halay çekerek unutulmaz bir gün geçirdiler.

Kermes kapsamında kurulan stantta Gönül Elçileri Projesi’nin de tanıtıldığı etkinlik, Van Gölü Çocuk ve Gençlik Merkezi’nden gelen çocukların folklor gösterisiyle sona erdi.