Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti), 31 Mart yerel seçimlerinde belediye eşbaşkanlığı için göstereceği adaylar için halk oylaması gerçekleştiriyor. Halk oylamalarının startı, 13 Ocak'ta verildi. Bugün de Diyarbakır'a bağlı 3 ilçe ile Şırnak'ın Cizre ilçesinde halk oylaması gerçekleştiriliyor. 

Şimdiye kadar 48 merkezde aday gösterilecek isimler belli oldu:

VAN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

* Neslihan Şedal

* Abdullah Zeydan

  

VAN-ERCİŞ

  

* Baran Bilici 

  

* Güler Temel 

VAN-İPEKYOLU

* Canan Uzunay

* Cevdet Altındağ

VAN/EDREMİT

* Rabia Başak Koç 

* Cemil Komi

VAN/BAŞKALE

  

* Şengül Polat

  

* Fevzi Caner

VAN/TUŞBA

* Hanım Akkoş

  

* Ümit Keser

VAN/GEVAŞ

  

* Bedrettin Dinçer

* Kadın eşbaşkan adayı eğilim yoklamasıyla belirlenecek

VAN/ÇATAK

  

* Reşat Eraslan

* Kadın eşbaşkan adayı eğilim yoklamasıyla belirlenecek

VAN/SARAY

* Davut Acar 

* Kadın eşbaşkan adayı eğilim yoklamasıyla belirlenecek

HAKKARİ MERKEZ 

* Viyan Tekçe 

* Mehmet Sıddık Akış 

HAKKARİ/ŞEMDİNLİ

* Nazdar Öpengin

* Naif Eroğuz

AĞRI MERKEZ 

* Hazal Aras 

Kışanak, ilk seçim konuşmasını cezaevinden yaptı: ‘Barış köprüleri kurmak için…’ Kışanak, ilk seçim konuşmasını cezaevinden yaptı: ‘Barış köprüleri kurmak için…’

* Memet Akkuş

AĞRI/PATNOS

* Rojbin Kartal 

* Cabir Tozun 

AĞRI/DOĞUBAYAZIT

* Aygül Aşan 

* Kenan Alkan 

AĞRI/DİYADİN

* Adnan Doğan

* Kadın eşbaşkan adayı eğilim yoklamasıyla belirlenecek

IĞDIR MERKEZ 

* Nejla Kum

* Mehmet Nuri Güneş 

IĞDIR/TUZLUCA

* Yılmaz Korkusuz 

* Kadın eşbaşkan adayı eğilim yoklamasıyla belirlenecek

BİTLİS/GÜROYMAK

* Mehmet Şirin Öncü 

* Kadın eşbaşkan adayı eğilim yoklamasıyla belirlenecek

BİTLİS/AHLAT

* Erkan Akbudak

* Kadın eşbaşkan adayı eğilim yoklamasıyla belirlenecek

BİTLİS/HİZAN

* Kerem Oğur 

* Kadın eşbaşkan adayı eğilim yoklamasıyla belirlenecek

ERZURUM/HINIS

* Gülser Eren

* Kadın eşbaşkan adayı eğilim yoklamasıyla belirlenecek

ERZURUM/KARAYAZI

* Fuat Tutkun

* Kadın eşbaşkan adayı eğilim yoklamasıyla belirlenecek

ERZURUM/TEKMAN

* Abdurrahman Sever

* Kadın eşbaşkan adayı eğilim yoklamasıyla belirlenecek

ERZURUM/KARAÇOBAN

* Kazım Erhan 

* Kadın eşbaşkan adayı eğilim yoklamasıyla belirlenecek

MUŞ MERKEZ

* Sırrı Söylemez

* Kadın eşbaşkan adayı eğilim yoklamasıyla belirlenecek

MUŞ/MALAZGİRT

* Gülistan Özel

* Ahmet Kenan Türker 

MUŞ/VARTO

* Gıyasettin Aydemir 

* Gülbahar Kaya 

MUŞ/BULANIK

* Aryan Doğan 

* Arafat Kardağı

MERSİN/AKDENİZ

* Hoşyar Sarıyıldız

* Nuriye Arslan

URFA/VİRANŞEHİR

* Ruken Baran 

* Fadıl Mendanlıoğlu

SİİRT MERKEZ

* Safiye Alağaş

* Mehmet Kaysi 

SİİRT/KURTALAN)

* Sadiye Aktin

* Ali Rıza Bingöl

DERSİM/DEP (KARAKOÇAN)

* Cabbar Uğur 

* Kadın eşbaşkan adayı eğilim yoklamasıyla belirlenecek.

BATMAN MERKEZ 

* Gülistan Sönük

* Mehdi Öztüzün

BATMAN/KOZLUK

* Hülya Öztekin 

* Mehmet Reşit Haşimi

BATMAN/ BEŞİRİ

* Mehmet Akif Akın

* Kadın eşbaşkan adayı eğilim yoklamasıyla belirlenecek.

BATMAN/GERÇÜŞ

* Yılmaz Suphi Aslan 

* Kadın eşbaşkan adayı eğilim yoklamasıyla belirlenecek.

BİNGÖL MERKEZ

* Aydın Bürçün

* Kadın eşbaşkan adayı eğilim yoklamasıyla belirlenecek.

BİNGÖL/KARLIOVA

* Mehmet Genç 

* Kadın eşbaşkan adayı eğilim yoklamasıyla belirlenecek.

MARDİN/SAVUR

* Hatice Öncü 

* Selahattin Önder 

MARDİN/KIZILTEPE

* Hamdiye Bilek Turgay 

* Zeyni İpek 

MARDİN/DERİK

* Cengiz Temelli 

* Songül Özbahçeci  

MARDİN/MAZIDAĞI

* Hamdin Demir 

* Kudret Uçuk 

MARDİN/ARTUKLU

* Mehmet Ali Amak 

* Kadın eşbaşkan adayı eğilim yoklamasıyla belirlenecek.

MARDİN/DARGEÇİT

* Asya Gezer 

* Aziz Akın 

ŞIRNAK MERKEZ

* Turan Saltan 

* Kadın eşbaşkan adayı eğilim yoklamasıyla belirlenecek.

ŞIRNAK/SİLOPİ

* Jiyan Ormanlı 

* Renas Nadir Onuk 

ŞIRNAK/İDİL

* Doğan Adıbelli 

* Kadın eşbaşkan adayı eğilim yoklamasıyla belirlenecek.