Muğla’nın Bodrum ilçesi Turgutreis Mahallesinde Kürtçe konuştukları gerekçesi ile üç Kürt işçi bir grup tarafından ırkçı saldırıya uğradı.

Pompalı tüfek, satır ve demir çubuklarla işçilere saldıran grup “Buranın büyüğü biziz, kimse bize hesap soramaz” diyerek tehdit ettikleri belirtildi.

Rudaw’da yer alan habere göre Siirt’in Kurtalan ilçesinden 20 gün önce çalışmak için Bodrum’a giden Mehmet Şakir Balta ve iki dayısı, çalıştıkları şantiyede Kürtçe konuştukları gerekçesi ile kalabalık bir grup tarafından ırkçı saldırıya uğradı.

'ELLERİNDE POMPALI TÜFEK, SATIR VE DEMİR ÇUBUKLAR VARDI'

Balta, elektrik tesisatı yaptıklarını ve kendi aralarında Kürtçe konuştukları için aynı yerde çalışan bu kişilerin hedefi olduklarını söyledi. Balta, “Şantiyenin yemekhanesinde Kürtçe konuştuğumuz için önce bağırp çağırdılar. Ardından kalabalık bir şekilde üzerimize saldırdılar. Ellerinde pompalı tüfek, satır ve demir çubuklar vardı” dedi.

Kavganın ardından hastaneye gidip rapor aldıklarını belirten Balta, hastanede kafasına üç dikiş atıldığını, dayılarından birinin alnından satır darbesi aldığını, diğerinin ise burnunun kırıldığını aktardı.

'HALA TEHDİTLERDE BULUNUYORLAR'

Mehmet Şakir Balta, jandarma tarafından ifadelerine başvurulduğunu ve yarın da adliyeye gidip şikayetçi olacaklarını söyledi. Balta, “Hala tehditlerde bulunuyorlar. Whatsapp paylaşımlarında ‘Kararsız kaldığım yerde kuralsız oynarım’ şeklinde imalı tehditler savuruyorlar. ‘Buranın büyüğü biziz, kimse bize hesap soramaz’ diyorlar. Henüz hiçbiri gözaltına alınmadı” vurgusu yaptı.(