DEM Parti'ye operasyon: Yöneticiler gözaltına alındı! DEM Parti'ye operasyon: Yöneticiler gözaltına alındı!

Riha’nın Pirsûs (Suruç) ilçesinde 14 Haziran 2018’de AKP eski milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınları tarafından eşi ve iki oğlu katledilen Emine Şenyaşar’ın Adalet Nöbeti, 81’inci gününde Adalet Bakanlığı önünde devam etti. 

Anne Şenyaşar nöbet eylemini Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Riha Milletvekili olan oğlu Ferit Şenyaşar ile beraber sürdürürken, Amed, Mêrdîn, Sêrt, Êlîh, Wan ve Riha mimarlar odası şubeleri, Amed, Mêrdîn, Riha ve Çewlig harita mühendisleri odası ve Amed makine mühendisleri odası üyeleri nöbeti ziyaret etti. 

‘BAKANLIĞIN KAPILARI ANNEYE KAPATILIYOR’

Desteklerinden dolayı şube üyelerine teşekkür eden DEM Parti Riha Milletvekili Ferit Şenyaşar, “Biz haklıyız ve talebimiz adalettir. Üç insanımız devlet hastanesinde katledildi. Hastanenin güvenlik kamerası kayıtları devletin arşivindedir ve mahkemeye teslim edilmemiştir. Anne 81 gündür Adalet Bakanlığı önündedir. Adalet Bakanı daha önce annemle görüştü ancak herhangi bir adım atmadığı için annem nöbetine devam ediyor. Şuan bulunduğumuz bakanlık binasının ana kapısıdır ve anne eyleme her geldiğinde bu 3 kapı ana giriş kapısı da dahil olmak üzere herkese kapatılıyor. Bu da Adalet Bakanlığı’nın ne kadar pasif, ne kadar aciz bir durumda olduğunu gösteriyor. Medya karşısına çıktığında ise Adalet Bakanı hamasetten başka hiç bir şey yapmıyor. Biz haklıyız ve dayanışmayla adaleti getireceğiz” ifadelerini kullandı. Anne Şenyaşar, nöbetin ardından oğlu Ferit Şenyaşar ile birlikte Meclis’e geçti.

15 Temmuz 2016’da yaşanan darbe girişimi sonrası oğlu tutuklanan Sevinç Çakır da, Adalet Bakanlığı önünde oturma eylemini 7’nci gününde sürdürdü.