Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Eş Genel Başkanı Tuncer Bakırhan, Ramazan bayramının ikinci gününde Sêrt’te geldi. Kentin girişinde Sêrt Milletvekili Sabahat Sarıtaş, Sêrt Belediye Eşbaşkanı Sofya Alağaş ve parti yöneticileri tarafından karşılanan Bakırhan, İl Örgütü binasına geçerek burada partililer ve yurttaşlarla bayramlaştı. 

Bakırhan, herkesin bayramını kutlayarak, kentti elde ettikleri seçim başarısından dolayı teşekkürlerini sundu.

Sonrasında Barış Annelerini ziyaret eden Bakırhan, yine onlarla birlikte Sêrt Belediyesi’ne geçti. Alkışlar ve zılgıt sesleri arasında belediye binasına giriş yapan Bakırhan, Belediye Eşbaşkanları Sofya Alağaş ve Mehmet Kaysi tarafından karşılandı. Herkesle tek tek bayramlaşan Bakırhan, burada yaptığı açıklamada, belediyeyi “hırsızların elinden kurtardıkları için” kent halkına teşekkür etti. 

'BURASI SİZİN EVİNİZ'

Bakırhan, “Burası sizin eviniz, Sêrtlilerin evi. İnşallah arkadaşlarımız size laik bir hizmet gerçekleştirecek. Siz kazandınız, belediyenin kapısı size her zaman açık. Ne zaman isterseniz, talepleriniz, istekleriniz, sıkıntınız için buraya gelebilirsiniz. Sizler çok yiğit, onurlu bir halksınız. Bütün baskılara, kaçak seçmenlere rağmen onurlu bir duruş ortaya koyarak yeniden Sêrt Belediyesini kazandınız. Hepinizi tek tek başarınızdan dolayı kutluyorum” ifadelerini kullandı.

'HERKESE EŞİT VE ADİL HİZMET ÜRETECEĞİZ'

DEM Parti Eş Genel Başkanları Demirtaş’ı ziyaret etti: Mücadelemiz sürecek DEM Parti Eş Genel Başkanları Demirtaş’ı ziyaret etti: Mücadelemiz sürecek

“Sizin evinizi gasp edenler, iki dönemdir belediyeyi talan edenler, hırsızlık yapanlar, dilinizi, kültürünüzü yok sayanlar görmüştür ki, bu baskıların Sêrt halkında bir karşılığı yoktur” diyen Bakırhan, Sêrt halkının baskıya rağmen iradesini ortaya koyarak, tekrar kazandığını vurguladı.  Bakırhan, “Arkadaşlarımız sizin her bir kuruşunuzu kendi parası gibi koruyacaktır. Kimseye peşkeş çekmeyecektir. Belediyemiz ayrımcılık yapmayacak, adil olacaktır. Çünkü bizler Şex Saidlerin, Seyit Rızaların torunlarıyız, adaletsizlik yapmayız. İnsanları diline, inancına göre ayrıt etmeyiz. Herkese eşit ve adil bir hizmet yürüteceğiz” dedi.

Şirnex ve diğer bazı illerde ise Kürt iradesinin gasp edildiğini dile getiren Bakırhan, “Bütün Kürt illerinde il genel meclisinde birinci parti olduk. Halkın iradesini gasp edenlere halkımız bir sonraki seçimde de büyük bir ders verecektir. Kürdün belediyesini betonlarla halka kapatanlar, Kürtlere düşmanlık edenler kaybetmiştir. Siz, barış, adalet, özgürlük isteyenler kazanmıştır” diye konuştu.

Sonrasından belediyeden ayrılıp çevredeki esnafları ziyaret ederek bayramlaşan Bakırhan’a halkın ilgisi yoğun oldu.  (Siirt/MA)