Ankara’da sokak ortasında öldürülen eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş’in vurulma anına ait görüntüler ilk kez ortaya çıktı.

Yüksekdağ'dan ilk mesaj: Kimsenin yüzü düşmesin, diz çöktüremediler Yüksekdağ'dan ilk mesaj: Kimsenin yüzü düşmesin, diz çöktüremediler

Sözcü TV’nin ulaştığı görüntülerde cuma namazı çıkışı arkadaşları Selman Bozkurt ve Ahmet Keçik ile yürüyen Sinan Ateş, motosikletli kişilerin saldırısına uğruyor. Ateş’in vurulmasının ardından Keçik, silahına davranarak kaçan saldırganlara ateş ediyor.

Suikastın tetikçisi olduğu belirtilen Eray Özyağcı ile Doğukan Çep, Tolgahan Demirbaş, Emre Yüksel ve avukat Serdar Öktem ile 3 polisin de aralarında bulunduğu tutuklu 22 kişi hakkında iddianame hazırlamıştı.

Sinan Ateş’in öldürüldüğü, Selman Bozkurt’un ise yaralandığı olaya ilişkin soruşturma kapsamındaki iddianame 32’nci Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilmişti.

‘Tasarlayarak öldürme’, ‘Öldürmeye teşebbüs’, ‘Suça azmettirme’ ve ‘Suça yardım etme’ suçlarından yargılanacak sanıklar 1 Temmuz saat 09.00’da hakim karşısına çıkacak.