Yerel seçimlerde Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisinin (DEM Parti) kazandığı ancak seçimlerin yenilenme kararı alınan Riha’nın Curnê Reş Belediyesi’ne kayyım atandı. İlçede seçim akşamı AKP'li adayın yakınları ve AKP'li sandık görevlilerinin sandıkları yakması ve ardından seçime yaptıkları itiraz İlçe Seçim Kurulu tarafından kabul edilerek, seçimlerin 2 Haziran’da yenilenmesi kararı alındı.

Hilvan Kaymakamı Orhan Gazi Karakaş, Urfa Valiliği'nin onayıyla Hilvan Belediye Başkan Vekili olarak atandı. Hilvan Kaymakamlığından yapılan açıklamaya göre; Karakaş, 5393 Sayılı Belediye Kanunu'nun 46. Maddesi gereğince, 2 Haziran 2024 seçimlerine kadar Hilvan Belediye Başkan Vekili olarak görev yapacak. Kararın alınmasının ardından Hilvan Kaymakamlığı, resmi açıklama yaparak, kamuoyunu bilgilendirdi. 

Kaplan suç örgütüne ilişkin 20’si tutuklu 61 sanığın yargılamasına devam edildi Kaplan suç örgütüne ilişkin 20’si tutuklu 61 sanığın yargılamasına devam edildi

VALİLİK'TEN AÇIKLAMA 

Karakaş'ın Hilvan Belediye Başkan Vekili olarak atanmasıyla ilgili yapılan açıklamada, "Hilvan Kaymakamımız Orhan Gazi Karakaş, 02.06.2024 tarihinde yapılacak seçimler sonucunda Hilvan Belediye Başkanı seçilinceye kadar 5393 Sayılı Belediye Kanunu'nun 46. Maddesi gereği Hilvan Belediye Başkan Vekili olarak görevlendirilmiştir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur" denildi.