CHP lideri Özgür Özel, AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘Kilis’i AKP alamazsa MHP alır’ diye düşündüğünü ve Kilis’i çantada keklik olarak gördüğünü söyledi.

Özel, “Burada seçimi almak için kafa kafaya yarışıyoruz. Erdoğan Kilis’te anketi görüp buraya geldi. Buraya geldi Kilis’in derdini konuşmadı. Burada Kilis’in sorunlarını konuşmadı. Bu meydanda İstanbul seçimlerini konuştu. Bari Kilis’te Kilis’i konuş” dedi.

‘MECLİS’TE KİLİS’İN ADI ANILIYOR MU? 

Özel, açıklamasında “Kilis 3-4 tane AK Partili siyasetçinin kendi içinde makamları döndürdüğü, 2’si milletvekili, 1’i belediye başkanı, Kilis’te sanki 5 kişi varmış da, her işi onlar biliyormuş gibi sürekli aynı isimler arasında siyaset dönüyor. Peki ne oluyor? Meclis’te muhalefet konuşmasa Kilis’in adı anılıyor mu? Kilis’te siyaset AK Partililer, MHP’liler tarafından, o partilerin ağaları tarafından koltuklar paylaşılmış. Dön dolaş kendileri için çalışıyorlar” ifadelerini kullandı.

‘ÖĞRENİLMİŞ ÇARESİZLİK DİYE BİR ŞEY VAR’ 

Kilis’teki CHP seçmenine çağrı yapan Özel, “Öğrenilmiş çaresizlik diye bir şey var. Sakın AK Parti gelmesin, zaten CHP gelmez, MHP’ye mi versem? Aman ha… O günler geçmişte kaldı. Efendim MHP gelmesin, AK Parti’ye vereyim. Sakın ha… O günler geride kaldı” diye konuştu.

‘KİLİS’TE AKP-CHP KAFA KAFAYA’ 

Türkiye ile Irak arasında 26 anlaşma imzalandı Türkiye ile Irak arasında 26 anlaşma imzalandı

Anketlere vurgu yapan Özel, şunları söyledi: “Ankette kafa kafayayız. 1 puan değil, yarım puanın yarısı fark var. Eğer CHP’liler partilerine sahip çıkarsa artık yorgun AK Partililer bu duruma bir sarı kart gösterip partilerinden adaylara göre Kilis’i çok daha iyi temsil edecek Hakan’a oy verirlerse bu seçim kazanılacak. Kilis’te Hakan Bilecen başkanı seçerseniz. Bir omzunda Mansur Yavaş’ın eli, bir omzunda Ekrem İmamoğlu’nun eli olacak. Ben ise tam arkasında olacağım. Kilis’te tarih yazılıyor.”