İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Esenyurt'ta Yaşar Kemal Meydanı açılış etkinliğinde açıklamalarda bulundu. 31 Mart'taki seçimleri işaret eden İmamoğlu, "İsrafçıların ve rantçıların tarihe gömülme vakti… 1 avuç insana oy verilmesine asla müsaade etmeyin. Particilik yapma zamanı değil. Biz İstanbul’un büyük ittifakıyız" dedi.

"Bizler partiler ötesi düşünen bu şehrin emekçisini, kadınını düşünen halk ittifakıyız" diyen İmamoğlu, "Bazıları pireye kızıp yorgan yakmak isteyebilir. Buna izin vermeyin. Birlikte kazanacağız" ifadelerini kullandı.

ESENYURTLULARA METRO MÜJDESİ

İmamoğlu'nun konuşmasında öne çıkanlar şöyle:

"Buranın ilk metro hattını tam gaz yapıyoruz. Mahmutbey – Bahçeşehir – Esenyurt metro hattının yüzde 40’ı bitti. Bu hattı Kabataş’a bağlayacağız. Beylikdüzü- Sefaköy- Yenikapı metro hattını da yapacağız.

Ambarlı – Hadımköy – Saadetdere metro hatlarını çalışıyoruz. 25 yılda yapılan metro hattının yarısını 5 yılda yapacak. Bu kardeşiniz 10 yılda 50 yıllık iş yapacak. Hız-Ray yapacağız. Sizi Tüyap’tan Esenyurt’tan Sabiha Gökçen’e 75 kilometreyi 55 dakikada götürecek olan İstanbul tarihinin en büyük en hızlı metro hattını da bu kardeşiniz yapacak. Metrobüs hattının Büyükçekmece’yle eklentisini sağlayacağız."

Doğan’dan Mardin ve Diyarbakır'a müfettiş tepkisi: Beyhude çabalar Doğan’dan Mardin ve Diyarbakır'a müfettiş tepkisi: Beyhude çabalar

'ONLAR RANTÇI BİZ HALKÇIYIZ'

“Esenyurt’ta iki kreş daha yapacağız. Ama esas kreşleri Esenyurt’a Ahmet Özer Başkanım yapacak. Bunların derdi ne çocuktu ne kadındı ne anneydi ne gençti… Bunların tek derdi rant! Onun için Esenyurt’ta 30 bin konut mağduru yarattılar. Sırf bir avuç insan zengin olsun diye. Biz bu eksikleri de gidereceğiz. Esenyurt’a Kent Lokantası’nı hızlıca açacağız. Siz vatandaşımız bizim aklımızda yüreğimizdesiniz. Çünkü biz israf yapan yapan değiliz biz icraatçıyız. Biz halkçıyız onlar rantçı…”