IŞİD'in Kobanê’ye dönük saldırılarına karşı 6-8 Ekim 2014 tarihlerinde gerçekleşen eylemler gerekçe gösterilerek açılan Kobanê davasında karar açıklandı. 18'i tutuklu 108 ismin yargılandığı davada tutuklu sanıkların çoğuna toplamda yüzlerce yıl hapis cezası verildi.

DEM Parti Eş Genel Başkanları Demirtaş’ı ziyaret etti: Mücadelemiz sürecek DEM Parti Eş Genel Başkanları Demirtaş’ı ziyaret etti: Mücadelemiz sürecek

İçişleri Bakan Yardımcısı Bülent Turan, Kobane Davası'nda kararlar okunurken sosyal medya hesabından paylaşım yaptı. "Hesabı sorulur demiştik" diyen Turan, "Birilerini memnun etmese de adalet yerini buldu, beraat da var ceza da var" yorumunda bulundu.

Turan'ın paylaşımı şöyle: "Bugünkü karar; Hapishaneden atılan romantik tweetlerle, hukuku ve adaletin sulandırılamayacağını, Kimsenin siyasi emelleri için sokağı tahrik edemeyeceğini; Kendisi veya bağlı olduğu bir örgütün menfaati için kamu düzenini istismar edemeyeceğini; Toplumda infiale, tahribata, can kayıplarına sebep olan bir olayı teşvik etmenin 'kim olursa olsun' bedeli olacağını; gösterdi. Birilerini memnun etmese de adalet yerini buldu, beraatta var ceza da var. Hayırlı olsun"