Van ve bölge kentleri için toz bulutları uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Suriye’den kuvvetli rüzgarın etkisiyle kalkan toz bulutlarının bölge kentlerinde oluşturabilecek olumsuzluklara karşı yurttaşlara tedbirli olma çağrısı yaptı.

Van ve bölge kentleri için toz bulutları uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Suriye’den kalkan toz bulutlarının Güney’den esen sert rüzgarın etkisiyle bölge kentlerinde oluşturabilecek olumsuzluklara karşı yazılı açıklama yayınladı. Yapılan açıklamaya göre, 6 Nisan 2022 Çarşamba ve Perşembe günleri bölge kentlerinde kuvvetli rüzgar nedeniyle Suriye’den kalan toz bulutlarına karşı yurttaşların dikkati olması çağrısı yapıldı.

Toz bulutlarının Batman, Siirt, Şırnak, Hakkari, Bitlis ve Van çevrelerinde yer yer kuvvetli olacağı belirtilen açıklamada, “Diyarbakır, Şanlıurfa, Bingöl, Muş, Ağrı, Iğdır, Kars ve Erzurum illerimizde de toz taşımının iki gün boyunca aralıklarla etkili, zaman zaman orta kuvvette olması bekleniyor. Görüş mesafesinde azalma, hava kalitesinde düşme, çamur şeklinde yağış ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır” denildi.

Güncelleme Tarihi: 07 Nisan 2022, 13:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER