Gül: İnfaz indirimi, nefret, şiddet ve terör içermeyen düşünce suçlarını, gazetecileri de kapsamalı

HABER MERKEZİ-11. Cumhurbaşkanı Gül, "İnfaz indirimi; nefret, şiddet ve terör içermeyen düşünce suçlarını, gazetecileri de kapsamalı"

Gül: İnfaz indirimi, nefret, şiddet ve terör içermeyen düşünce suçlarını, gazetecileri de kapsamalı

T24'ten Murat Sabuncu Koronavirüs salgını nedeniyle cezaevlerinden erken tahliye için hızlandırılan infaz indirimlerine ilişkin yasa ile ilgili 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e ne düşündüğünü sordu.

11. Cumhurbaşkanı Gül, şu yanıtı verdi:

“Şu günlerde İnfaz Yasası’nda yapılması planlanan düzenlemenin nefret, şiddet ve terör içermeyen düşünce suçlarını ve basın çalışanlarını da kapsaması; içinden geçmekte olduğumuz zor zamanlarda toplumun eşitlik ve adalet duygularına hitap edeceği gibi ciddi bir ümit ve rahatlama sağlayacağı, birlik ve bütünlüğümüzü güçlendireceği, ülkemizin uluslararası imajına da olumlu katkılarda bulunacağını düşünüyorum. Mevcut virüs tehdidinin en az acı ve zararla atlatılabilmesi bakımından düzenlemenin yalnız hükümlüleri değil tutukluları da kapsaması gerektiği açıktır. Bu düzenlemeyi bir fırsat olarak görüyor, iktidar ve muhalefet tüm partilerin bu konuda yakın bir işbirliği ile çalışacaklarını ümit ediyorum.”

Gül, ardından şu noktanın altını çizdi:

"Küresel ciddi bir salgınla karşı karşıyayız. Sağlık Bakanı’nın uyarı ve tavsiyelerini tavizsiz uygulamak hepimiz için geçerlidir. Bu sürecin en kısa sürede atlatılmasını temenni ederim."

Güncelleme Tarihi: 02 Nisan 2020, 19:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER