Erdoğan mitingi için tehdit iddiası: 4 kişi getirmeyen işe gelmesin

Menemen Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Göksel Arsoy, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bugünkü İzmir mitingi için işçileri tehdit etti. İşçilere mitinge gelmeleri ve yanlarında 4 kişi getirmeleri söylendi

Erdoğan mitingi için tehdit iddiası: 4 kişi getirmeyen işe gelmesin

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bugün İzmir'de bir miting düzenleyecek. Menemen Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Göksel Arsoy, ilçede yapılacak mitinge belediye işçilerini çağırdığı ve yanlarında dört kişi getirmelerini istediği iddia edildi. Menemen Belediyesi başkan yardımcılarının da işçileri arayarak Alsancak Stadı ile yapımı tamamlanan 96 tesisin toplu açılış törenine çağırdığı öğrenildi.

İz Gazete'den Ümit Kartal'ın haberine göre, işçileri Menemen Koyundere Belediye Şantiyesi’ne toplayan Arsoy’un, "Eğer dört kişi getirmeyecekseniz pazartesi işe gelmeyin" diye işleri tehdit etmesi gündem oldu.

CHP VE İYİ PARTİ'DEN AÇIKLAMA: KİMLİK NUMARALARI İSTENMİŞ

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Menemen İlçe Başkanlığı ise konuya tepki gösterdi. İlçe başkanlığı hesabından yayınlanan açıklamada, "AKP'li Menemen Belediyesi; 'Tehditli katılım çağrısı' ile korku saçtı! Menemen Belediyesi idarecileri; Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın İzmir ve Menemen programına katılım çağrısıyla sınırları zorlayan bir tutum sergilemiş; savurdukları tehditler, işi çığrından çıkarmıştır. Her personele; kendilerinin yanı sıra T.C. kimlik numaralarını önceden vermek suretiyle 4 kişi daha getirme zorunluluğu dayatan; bununla kalmayıp gelmeyenlerin ve sözünde durmayanların işlerine son verileceği gözdağını veren bu zihniyeti şiddetle kınıyoruz!

Programlarının coşkulu geçmesi arzularını anlayabiliriz. Ancak; insanları ekmekleri, aşları, işleri ile tehdit ederek zorlamalarını anlamak mümkün değildir! Siyaset ve yöneticilik ahlakıyla; hatta insanlıkla bağdaşmayan bu tehditkarlığı kabul etmiyoruz. Demokrasi ve milli irade çığırtkanlığı yaparken, bunlara tezat yaklaşımlar sergiledikleri ortadadır! İşçi arkadaşlarımızın üzerinde kurdukları bu baskıyı derhal kaldırmalıdırlar!" denildi.

'İNSANLARIN EKMEĞİYLE OYNAMAK BU KADAR BASİT Mİ?'

İşçinin çektiği görüntüyü sosyal medya hesabından paylaşan İYİ Parti Mali İşler Başkanı ve Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır ise, “Menemen Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Göksel Arsoy, Alsancak Stadı’nın açılışı için İzmir’e gelecek olan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın törenine katılması için belediye işçilerini açıkça tehdit etti: ‘Mitinge yanında 4 kişi getirmeyen işe gelmesin. İnsanların ekmeğiyle oynamak bu kadar basit mi?” diye sordu.

BELEDİYE CHP'DEN AKP'YE GEÇMİŞTİ

31 Mart seçimlerinde CHP’li Serdar Aksoy Menemen Belediye Başkanlığı’nı yüzde 53,29 oyla kazanmıştı. Geçtiğimiz yıl, Aksoy’un yolsuzluk suçundan tutuklanması üzerine; belediye meclisinde yapılan oylamada önce CHP’li Meclis üyesi Deniz Karakurt Başkanvekili seçilmiş, AKP’nin itirazları üzerine yenilenen seçimde ise AKP'li Meclis Üyesi Aydın Pehlivan Başkanvekili olmuştu. Aksoy tutuksuz yargılanmasına karar verilmesine rağmen görevine iade edilmedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER