Alparslan Kuytul Patnos Cezaevi’ne gönderildi

Adana’da hakkında tutuklama kararı verildikten sonra hangi cezaevine götürüldüğü öğrenilemeyen Alparslan Kuytul’un Ağrı’nın Patnos ilçesinde bulunan cezaevine götürüldüğü ortaya çıktı. Kuytul’un avukatı “Sevk değil de sürgün ettiniz sanırım..” yorumunda bulundu.

Alparslan Kuytul Patnos Cezaevi’ne gönderildi

Furkan Vakfı lideri Alparslan Kuytul, dün çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderilmişti. Sevk işlemi gece başlatılan Kuytul’un önce götürüldüğü cezaevi aile ve avukatlarından gizlenmişti.

Tutuklama kararından yaklaşık 24 sata sonra Kuytul’un avukatı Bilal İpek’in sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla Ağrı Patnos L Tipi Cezaevine sevk edildiği duyuruldu.

‘SEVK DEĞİL, SÜRGÜN ETTİNİZ SANIRIM’

Avukat İpek, “Müvekkilimiz Alparslan Kuytul’dan yeni haber alabildik. Kendisini Ağrı Patnos L tipine sevk ermişler. Adana ile arası 900 kilometre…! Sevk değil de sürgün ettiniz sanırım..” ifadelerini kullandı.

‘NASIL İNTİKAM ALACAKLARINI ŞAŞIRMIŞLAR’

Semra Kuytul da eşinin 900 kilometre uzaktaki hapishaneye götürülmesiyle ilgili, “Alparslan Hocam’dan nasıl intikam alacaklarını şaşırmışlar! Sudan bahane ile hapis cezası yetmiyormuş gibi onu bir de Ağrı-Patnos’a sürgün etmişler.. Aynı sözü söylemeye devam ediyorum; elinizden geleni ardınıza koymayın! Sabredeceğiz, mücadele edeceğiz” dedi.

EŞİ “ENDİŞELİYİZ” DEMİŞTİ 

Semra Kuytul da tutuklama kararı sonrası eşinin nereye götürüldüğünü bilmediklerini duyurarak, “Adana Kürkçüler Cezaevi ile görüştük, Alparslan Hocamın orda olmadığı söyleniyor. Yine kimseden, nerde olduğuna dair bilgi alamıyoruz. Daha yeni Siirt suikast girişimini atlattıktan sonra elbette endişeliyiz! Haber bekliyoruz!” demişti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER