Tanrıkulu’dan Demirtaş ve Mızraklı’ya ziyaret Tanrıkulu’dan Demirtaş ve Mızraklı’ya ziyaret

Erdoğan videolu bağlantı ile AKP Bursa İl Başkanlığı Geleneksel Bayramlaşma Programında konuştu. Bayramlaşmanın ardından bir konuşma yapan Erdoğan'ın gündeminde iktidarın İsrail politkalarına yöneltilen eleştiriler ve yerel seçim sonuçları vardı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AKP Bursa İl Başkanlığı Geleneksel Bayramlaşma Programında konuştu. İsrail'in Gazze'ye saldırıları karşısında Türkiye'nin elinden geleni yaptığını savunan Erdoğan, "Ülkemizin Gazze ve Filistin için tüm imkanlarını nasıl seferber ettiğini istismarcılar görmese de sahadaki mazlumlar görüyor" dedi. İktidarın İsrail politikasını eleştirenleri "Yalan, çarpıtma ve manipülasyon üzerinden kendi devletine ve milletine iftira atanlar" diyerek hedef aldı. 

31 Mart yerel seçim sonuçlarını değerlendirmeye devam ettiklerini belirten Erdoğan, şunları söyledi: "Asla kolaya kaçmadan milletin sandıkta verdiği mesajları tüm boyutlarıyla okuyor, en ince detayına kadar analiz ediyoruz. Geçen hafta gerçekleştirdiğimiz MYK toplantısında bunun ilk adımını attık. İnşallah halkayı sürekli genişleterek istişarelerimize devam edeceğiz. Biz 'sizin şer gördüklerinizde hayır olabilir' ikazına ram olmuş insanlarız. Biz olanda hayır olduğuna tüm kalbimizle inanan bir kadroyuz. 31 Mart seçim sonuçları Allah'ın izniyle AK Partimiz için, davamızın geleceği için, Türkiye'nin istiklal ve istikbali için hayra tebliğ olacaktır. AK Parti ve Cumhur İttifakı bu süreçten çok daha güçlenerek çıkacaktır. Bundan en küçük bir şüphe duymuyorum. Sizlerden de asla yeise kapılmamanızı tefrikaya düşmemenizi, aramıza nifak sokmaya çalışan fitne odaklarına karşı uyanık olmanızı bekliyorum.