AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Üsküdar’daki Çilehane Camii’nde cuma namazının ardında gündeme dair değerlendirmelerde bulundu. CHP Genel Başkanı Özgür Özel ile gerçekleştirdiği görüşmenin iktidar ve ana muhalefet arasında olumlu bir gelişme olduğunu söyleyen Erdoğan, ilk fırsatta ziyaretin karşılığını yapacağını söyledi. 

Erdoğan, “Türkiye'nin buna ihtiyacı var. Türk siyasetinin buna ihtiyacı var. İlk fırsatta da bu ziyareti gerçekleştirerek Türkiye'de siyasetin yumuşama sürecini başlatalım istiyorum. Bu adımı da atacağız" dedi.

‘İSRAİL İLE TİCARETE KAPIYI KAPATTIK’

DEM Parti Eş Genel Başkanları Demirtaş’ı ziyaret etti: Mücadelemiz sürecek DEM Parti Eş Genel Başkanları Demirtaş’ı ziyaret etti: Mücadelemiz sürecek

İsrail ile olan 9,5 milyar dolarlık ticaret hacmini yok farz ederek, "kapıyı kapattıklarını" söyleyen Erdoğan, “Tüm batı İsrail'e çalışıyor. Başta Amerika olmak üzere bunlar hep İsrail'e çalışıyorlar. Bu kadar imkanlar seferber edilerek ne yazık ki Filistin'in o garip gureba, fakir insanları İsrail'in bu bombaları karşısında ölüme mahkûm edildiler. Bunun karşısında artık biz daha sabredemezdik ve adımlarımızı attık. Aramızda 9,5 milyar dolarlık bir ticaret hacmi vardı. Bu ticaret hacmini de biz yok farz ederek bu kapıyı kapattık. Bundan sonrası hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.