İstanbul’da 3 farklı cinayete karışıp iş insanı Y.D.’yi de polis kıyafeti girerek kaçıran “Çirkinler” şebekesine yönelik yapılan operasyona dair yeni detaylar ortaya çıktı.

Çirkinler Çetesi en son, Ece Ronay’a Gebze ve Kadıköy Bağdat Caddesi’ndeki iki güzellik merkezine yönelik uzun namlulu silahlı saldırı sürecinde adından söz ettirdi. Anılan saldırının gerisinde ise Ece Ronay’ın, eski eşi Mehmet Bilir arasındaki husumet yer almıştı. Bilir’in araçlarının olduğu galeriye yönelik saldırıdan 1 gün sonra da Ronay’ın Gebze’deki merkezi silahlı saldırıya uğradı. Bilir’in araçlarına yönelik saldırıda Çirkinler Çetesi yer almıştı. Olaydan sonra Ece Ronay da gözaltına alınmıştı.

OPERASYONDA 47 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI
İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü bu sabah düzenledikleri “Mahzen-2” operasyonuyla “Çirkinler” olarak bilinen suç örgütünü çökertti. Liderliğini yurt dışından Zuhat Altunç’un yaptığı şebeke üyesi 47 kişi gözaltına alındı.

İŞ İNSANINI KAÇIRMIŞLAR
Operasyona dair yeni detaylar ortaya çıktı. Şebekenin en önemli gelir kaynağının uyuşturucu ticareti olduğu öğrenildi. Şebeke üyelerinin daha önce anlaşmazlık yaşadıkları Rüstem Topçi’yi 20 Şubat 2023’te, Şakir Zana ile Abdulmelik Ateş’i ise 7 Ağustos 2023’te öldürdükleri ortaya çıktı. Yine şebeke üyesi şüphelilerin polis kılığına girerek iş insanı Y.D.’yi gözaltına alma bahanesiyle kaçırdıkları bilgisine ulaşıldı.

ECE RONAY’IN ESKİ EŞİNİN İŞ YERİNİ KURŞUNLAYAN KİŞİLER
Şebeke üyesi şüphelilerin en son 28 Şubat’ta Arnavutköy Ömerli Mahallesi’nde cadde ortasında anlaşmazlık yaşadıkları aynı şebeke mensup 2 kişiyle çatıştıklarını belirleyen polis, bu sefer operasyon için düğmeye bastı. Önceki cinayetlerle de bağlantılı oldukları belirlenen şüphelilerin geçtiğimiz aylarda sosyal medya fenomeni Ece Ronay’ın eski eşi Mehmet Bilir’e ait işyerini de kurşunlayan kişiler olduğunu belirledi. Yapılan çalışmalar neticesinde bu sabah şüphelilere ait adreslere eş zamanlı operasyon düzenlendi. Operasyonda 47 şüpheli gözaltına alındı. Bu şüphelilerden 22’sinin cezaevinde olduğu ve ifadeleri için emniyete götürüldüğü öğrenildi.

Dereye düşen çocuk yaşamını yitirdi Dereye düşen çocuk yaşamını yitirdi

İŞ İNSANINI KAÇIRDIKLARI GÖRÜNTÜLER ORTAYA ÇIKTI
Öte yandan şebeke üyelerinin polis kılığında iş insanı Y.D.’yi kaçırdığı anlara ait görüntüler de ortaya çıktı. Görüntülerde üzerinde polis yeleği olan şüphelilerin bir kafede oturan Y.D.’yi kelepçeleyerek gözaltına aldıkları ve dışarı çıkardıkları anlar yer aldı.