Hakan Fidan İran Dışişleri Bakanı ile görüştü Hakan Fidan İran Dışişleri Bakanı ile görüştü

CHP’nin Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Burcu Köksal, seçim koordinasyon merkezi açılışında seçmene seslenerek, “Belediye başkanı olarak seçildiğimde Afyonkarahisar Belediyesi’nin kapıları DEM Parti hariç, bütün siyasi partilere açık olacak. Onlar bunu söyleyemez, AK Parti’nin adayı bunu söyleyemez. Onlar ancak yaygara koparır, kapalı kapılar ardından pazarlık yaparlar” ifadelerini kullanmıştı.

ÖZEL: SÜRÇÜ LİSAN 

CHP Genel Başkanı Özgür Özel ise Köksal’ın sözlerini ‘sürçülisan’ olarak düzeltmişti.

İMAMOĞLU: YA BAŞKA PARTİ YA DA BAŞKA İŞ BULACAK

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu da isim vermeden Köksal’ı işaret ederek, “Ben belediye başkanı olursam şu partilileri içeri almam. Şu partililer hariç, şunlarla görüşürüm diyen ya kendine başka bir iş bulacak ya da başka parti bulacak. Öyle yok! Biz insan ayırt etmeyiz. O laf nereye gider biliyor musunuz? Hani birileri çıkıyor ya, ‘vatan haini’, ‘terörist’ diyor. Hatırlayın, büyükşehir belediyesi terörist doluydu. Bunu diyenle bu akıl aynı. Öyle yağma yok” ifadelerini kullanmıştı.

CHP: KAPILARIMIZ HERKESE SONUNA KADAR AÇIK 

Son açıklama ise CHP Genel Merkezi’nden geldi. Yapılan açıkmada, “Belediyelerimizin kapıları dün olduğu gibi bugün de herkese sonuna kadar açık olacak, tek bir yurttaşımız dahi kimlikleri nedeniyle haklarından ve kamu hizmetlerinden yoksun bırakılmayacaktır. Tüm halkımızı 31 Mart 2024’te Türkiye İttifakı’nda buluşmaya davet ediyoruz” denildi.