Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Gaziantep Milletvekili Hasan Öztürkmen, MHP lideri Devlet Bahçeli’nin, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın CHP Genel Başkanı Özgür Özel ile Ankara’da öldürülen Ülkü Ocakları Başkanı Ayşe Ateş’le görüşmesinin öncesinde elindeki “Allah bana yeter” yazılı yüzüğü ile tuttuğu dosyanın içeriğine ilişkin çarpıcı bir iddiayı gündeme taşıdı.

AKP’nin eski İçişleri Bakanı Süleyman Soylu aracılığıyla MHP tarafından “esir alındığını” iddia eden Öztürmen, “Süleyman Soylu’ya kim sahip çıktı? MHP sahip çıktı. Çünkü Süleyman Soylu aracılığıyla AKP’nin ne kadar gerek tarikat cemaat bağlantısı, gerek yolsuzluk bağlantısı işleri varsa hepsi MHP’nin elinde dosya halinde duruyor. Bahçeli’nin gösterdiği dosya odur. Bak ben bunu açıklarım dosyasıdır” diye konuştu.

Halk TV’de yayınlanan “Her Açıdan” programına katılan Öztürkmen’in açıklaması şöyle:

Süleyman Soylu’ya kim sahip çıktı? MHP sahip çıktı. Çünkü Süleyman Soylu aracılığıyla AKP’nin ne kadar gerek tarikat cemaat bağlantısı, gerek yolsuzluk bağlantısı işleri varsa hepsi MHP’nin elinde dosya halinde duruyor. Bahçeli’nin gösterdiği dosya odur. Bak ben bunu açıklarım dosyasıdır.

YSK Duyurdu: 7 ilin milletvekili sayısı değişti YSK Duyurdu: 7 ilin milletvekili sayısı değişti

Dolayısıyla MHP, AKP’yi esir almış durumdadır. AKP zorunlu olarak Bahçeli’nin istekleri doğrultusunda bu işleri yapıyor. MHP, AKP’yi esir almış durumda. Bahçeli, Soylu aracılığıyla AKP’nin ne kadar yasadışı uygulaması, işi varsa, dosyaları elimde demek istiyor.”